Select Page


Iveco: na XIV Miedzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Szanghaju


 

Iveco, za pośrednictwem swoich dwóch chińskich spółek joint venture, Naveco i Saic-Iveco Hongyan (SIH), uczestniczyło w XIV Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Szanghaju, najważniejszej wystawie motoryzacyjnej w Chinach, która odbywa się w nowym centrum wystawienniczym w Szanghaju, w dniach 19-
28 kwietnia 2011 roku.

Dwie spółki joint venture wystawiły razem 9 swoich najnowszych produktów, w tym samochody osobowe i ciężarowe, zarówno z napędem tradycyjnym jak i alternatywnym, co potwierdza zaangażowanie Iveco w opracowanie kompleksowej oferty, obejmującej cała gamę rozwiązań dla firm przewozowych działających na rynku chińskim. Pojazdy były wystawione w najlepszych miejscach w strefie handlowej, zajmując około 1,000 metrów kwadratowych przed głównym wejściem na wystawę.

Spółka Naveco wystawia luksusowa wersje PowerDaily z silnikiem F1C, elektryczna wersje PowerDaily, samochód kempingowy oraz samochód serwisowy, obydwa na podwoziu PowerDaily, a także dwie nowe, lekkie ciężarówki Yuejin Ouka. Z kolei spółka Saic-Iveco Hongyan wystawia trzy modele pojazdu Genlyon w tym ciągnik siodłowy w konfiguracji 6×4, betoniarkę w konfiguracji 8×4 oraz wywrotkę w konfiguracji 6×4.

W szczególności spółka Naveco przedstawiła nowa serie K pojazdu Yuejin Ouka, model na rok 2011, który stanowi zmodernizowana wersje w segmencie klasy średniej i wyższej na rynku lekkich pojazdów ciężarowych.

Prezentując prosty i modny styl, ten nowy pojazd został wyposażony w najbardziej zaawansowany układ przeniesienia napędu, nowej generacji silnik dieslowski F1C, wyprodukowany przez FPT Industrial, który skutecznie obniża zużycie paliwa, poziom hałasu i wibracji. Poprawiono również kierowalność dzięki zastosowaniu importowanej skrzyni biegów FPT Industrial, która zapewnia kierowcy większą wygodę w czasie jazdy.

Spółka SIH wprowadziła na rynek również swoja markę serwisowa, używając w tym celu hasła reklamowego “Serwis jest tutaj”, podkreślając w przekazie reklamowym takie wartości jak zaawansowana technologia, krótki czas reakcji na potrzeby klienta, rozwinięta siec, stała opieka i wysoka wartość dodana. Działanie to jest wyrazem determinacji spółki SIH do oferowania nie tylko wysokiej jakości produktów, lecz również wygodnych usług, świadczonych terminowo na rzecz klientów.

Enzo Gioachin, Wiceprezes Iveco ds. Obsługi Klienta, wziął udział w Wystawie razem z partnerem Iveco i liderami spółek joint-venture, a w szczególności w ceremonii odsłonięcia pojazdów Yuejin Ouka, z nowej serii K, spółki Naveco, oraz marki serwisowej spółki SIH.

Iveco
Iveco, spółka należąca do Grupy Fiat Industrial, projektuje, produkuje i sprzedaje szeroka gamę pojazdów użytkowych we wszystkich segmentach rynku, od pojazdów lekkich poprzez pojazdy średnie, a skończywszy na pojazdach ciężkich, ciężarówkach terenowych, autobusach do przewozów miejskich i międzymiastowych oraz autokarach, a także pojazdach do zadań specjalnych takich jak pojazdy pożarnicze, pojazdy do zadań terenowych oraz do celów obronnych i do ochrony ludności cywilnej.

Iveco zatrudnia prawie 25.000 pracowników, którzy pracują w 24 zakładach produkcyjnych w 11 krajach świata, przy zastosowaniu zaawansowane technologii opracowanych w 6 ośrodkach naukowo-badawczych. Oprócz Europy, Spółka prowadzi również działalność w Chinach, Rosji, Australii i Ameryce Łacińskiej. Około 5,000 punktów sprzedaży oraz serwisowych w ponad 160 krajach gwarantuje pomoc techniczna, niezależnie pod jaką
szerokością geograficzną pojazd Iveco jest eksploatowany.

Iveco w Chinach
W Chinach Iveco produkuje cały asortyment pojazdów użytkowych za pośrednictwem spółek joint-venture utworzonych z partnerem o nazwie Saic: pierwsza z nich o nazwie Naveco, zarządza dwoma zakładami produkcyjnymi w Nanjing, gdzie wytwarzane są lekkie i średnie pojazdy użytkowe oraz minibusy, natomiast druga spółka Saic-Iveco Hongyan, posiada zakład w Chongqing, gdzie produkowane są ciężkie samochody ciężarowe.

Działalność Iveco w Chinach ma długa historie: w 1985 roku Iveco weszło na rynek chiński podpisując umowęe licencyjna z NAC (Nanjing Automobile Corporation) zgodnie z która produkowane były lekkie pojazdy użytkowe; w 1991 roku otworzono pierwsza linie produkcyjna TurboDaily co dało początek realizacji ambitnego programu inwestycyjnego Iveco w chińską branże motoryzacyjną; wreszcie w 1996 roku Iveco założyła z NAC spółkę joint venture pod nazwa Naveco, z równymi udziałami w kapitale akcyjnym (po 50% akcji), która rozpowszechniła markę na całym terytorium Chin w kolejnych latach działalności. W 2007 roku Iveco niewątpliwie rozwinęło swoja strategie działalności w tym kraju i dzięki współpracy z Saic, stało się pierwszym międzynarodowym producentem pojazdów użytkowych, produkującym ich pełna gamę w Chinach.


 

Katagoria: wystawy
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.