Select Page


Renault Trucks: na targach Solutrans-pasja i innowacja


 

Renault Trucks zaprezentuje się na targach Solutrans, międzynarodowym salonie środków transportu, który odbędzie się w Lyonie (Francja) od 29 listopada do 3 grudnia 2011 roku. Na swojej ekspozycji producent skupi się na dwóch istotnych dla niego aspektach: pasji samochodowej i innowacji. Pierwszy z nich nawiązuje do historii Renault Magnum i ducha rywalizacji sportowej. Na stoisku zobaczymy więc prototyp VE10, który stał się pierwowzorem dla Renault Magnum w 1990 roku, samochód Magnum, który przebył słynną Route 66, serię specjalną Premium Truck Racing, jak również samochód Premium Course. Drugim tematem ekspozycji jest innowacja. Odwiedzający będą więc mieli okazję zapoznać się z urządzeniami określanymi jako Solutions Optifuel, których zadaniem jest zmniejszenie zużycia paliwa, a także z programem Optifleet – pokładowym systemem komputerowym do zarządzania flotą samochodową. Na ekspozycji znajdą się również takie nowatorskie rozwiązania jak Clean Tech, aplikacje do smartfonów stworzone przez Renault Trucks w celu ułatwienia codziennej pracy kierowców oraz projekty badawcze prowadzone obecnie przez producenta w celu poprawy logistyki transportu w miastach. Renault Trucks zaprasza klientów do hali 66 na stoisko K 81.

Pierwszym z wiodących tematów tegorocznych targów Solutrans, międzynarodowego salonu środków transportu, jest głębokie zamiłowanie do samochodów ciężarowych. Przykładem może być model Magnum, który w tym roku obchodzi 20-lecie swojego sukcesu rynkowego, oraz wyścigi ciężarówek.

Zacznijmy więc od Magnum, flagowego samochodu Renault Trucks. Dla zainteresowanych historią tego pojazdu, zaprezentowany będzie prototyp VE10, na bazie którego w 1990 roku zrodził się Magnum. Obok niego, na stoisku zobaczymy model Magnum, który przejechał słynną Route 66. Przy wejściu do Eurexpo stanie naczepa, w której odbywać się będzie retrospektywna prezentacja zdjęć pięciu generacji modelu Magnum.

Pasja samochodowa to także świat wyścigów. W tej części stoiska zaprezentowane zostaną samochody serii specjalnej Premium Truck Racing, samochód Premium Course Teamu MKR Technology, jak również trzy symulatory wyścigów ciężarówek, a wśród nich najnowszy typ zapewniający jeszcze bardziej realistyczne doznania.
Na swej ekspozycji Renault Trucks poświęci dużo miejsca również na innowację, drugi wiodący temat prezentacji producenta na targach. Zwiedzający zobaczą tu:

– Rozwiązania Solutions Optifuel – firma Renault Trucks opracowała swoje własne rozwiązania określone mianem Solutions Optifuel. Termin ten obejmuje wszystkie narzędzia, które producent oferuje swoim klientom w celu zmniejszenia kosztów związanych z paliwem. Pierwsze to rozwiązania techniczne Optifuel Technology. Drugie, Optifuel Programme, obejmuje trzy narzędzia łącznie zapewniają realne oszczędności dzięki zmniejszeniu spalania rzeczywiste zyski w zużyciu paliwa: szkolenie z jazdy ekonomicznej (Optifuel Training), oprogramowanie kontrolujące zużycie paliwa (Optifuel Infomax) oraz Club Optifuel Programme.

– Optifleet – najnowsze z rozwiązań Optifuel, Optifleet, jest pokładowym systemem komputerowym do kontroli i zarządzania flotą Renault Trucks w czasie rzeczywistym. Urządzenie to pozwala przewoźnikom na zwiększenie rentowności przewozów poprzez ograniczenie kosztów eksploatacji przy jednoczesnym zwiększeniu zadowolenia klientów  z ich usług.

– Samochody Clean Tech – aby sprostać wyzwaniom środowiskowym stawianym coraz częściej przed transportem drogowym oraz spełnić rosnące oczekiwania klientów poszukujących pojazdów emitujących mniej zanieczyszczeń, zwłaszcza w miastach, Renault Trucks od wielu lat opracowuje samochody ciężarowe napędzane alternatywnymi dla oleju napędowego źródłami energii: o napędzie elektrycznym, hybrydowym, czy też na gaz ziemny). Pojazdy z tymi trzema rodzajami napędu zostały objęte znakiem Clean Tech i są głównie przeznaczone do transportu w miastach i na terenach podmiejskich.

Warto zanotować, że na stoisku Renault Trucks pojawi się model Maxity Electrique, pierwszy mały samochód ciężarowy z napędem w 100% elektrycznym o zerowej, emisji zanieczyszczeń podczas jazdy.

– Aplikacje do smartfonów – wkroczenie mobilnego Internetu do życia codziennego kierowców jest rewolucją porównywalną z wprowadzeniem Internetu do biur. Renault Trucks podąża za tymi znaczącymi przemianami, oferując użytkownikom swych samochodów aplikacje spełniające ich oczekiwania.

–  Nowe rozwiązania logistyczne w transporcie miejskim – firma Renault Trucks jest zaangażowane, wraz z innymi podmiotami z branży transportowej, w różnego rodzaju projekty zmierzające do poprawy warunków dostaw towarów, szczególnie na terenach miejskich. Obejmują one testy nowych rozwiązań transportowych na potrzeby aglomeracji miejskich.

www.renault-trucks.pl


 

Katagoria: wystawy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.