Select Page


Volvo Trucks: na IAA


 

Pozytywne sygnały z Volvo Trucks na IAA

Rosnący popyt, znaczny wzrost liczby dostarczonych pojazdów i wyraźne zainteresowanie zrównoważonym transportem dają Volvo Trucks podstawy do optymistycznego patrzenia w przyszłość. Oznajmił to Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Truck Corporation – Staffan Jufors podczas swojego dzisiejszego (23.09.2010) wystąpienia na IAA.

– Popyt wraca, produkcja i zyski rosną – komentuje Staffan Jufors.

23-procentowy wzrost w Europie

Po trudnym roku 2009 firma notuje wzrost sprzedaży. Ogółem, w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy bieżącego roku Volvo Trucks dostarczyło aż o 47 procent więcej pojazdów, w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. W Europie wzrost ten wyniósł 23 procent, a jego motorem były przede wszystkim Niemcy, kraje skandynawskie i państwa Europy Środkowej.

W ubiegłym roku Volvo Trucks zwiększyło moce produkcyjne i wydajność, jednocześnie opracowując nowe produkty. Jednym z przykładów jest zaprezentowany wiosną pojazd budowlany Volvo FMX, bardzo dobrze przyjęty przez klientów. Dotychczas tylko w samej Europie złożono 1000 zamówień na ten model. Rozwinęła się również organizacja Volvo Trucks i oferta firmy w obszarze obsługi posprzedażnej.

– Wszystko to powinno wzmocnić konkurencyjność naszych klientów – wyjaśnia Staffan Jufors.

Działania w kierunku zrównoważonego transportu

Długofalowa strategia Volvo Trucks dotycząca rozwoju produktów mocno koncentruje się na proekologicznym transporcie. Na wystawie IAA firma prezentuje m.in. Volvo FM z silnikiem zasilanym mieszanką metanu i oleju napędowego. Pojazd ten zużywa do 40 procent mniej paliwa, w porównaniu do aktualnie dostępnych na rynku samochodów ciężarowych z silnikami gazowymi.

– Zastąpienie oleju napędowego metanem pochodzącym ze źródeł odnawialnych umożliwia zredukowanie emisji dwutlenku węgla o 80 procent – mówi Claes Nilsson, prezes Europejskiej Dywizji Volvo Trucks.


 

Katagoria: wystawy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 9 lat temu.