Select Page


Ale to już było…


 

Dynamiczny, młody i czerpie z dobrych wzorców. A przy tym dowcipny. Kto to jest? Minister Sławomir Nowak. Supernowa gwiazda w rządzie premiera Donalda Tuska.

Nowy minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej ruszył z kopyta w teren. Z gospodarską wizytą, ze świtą dziennikarzy zjechał na budowę autostrady A2. Nowy minister słynący z dobrego gustu od razu rzucił się w wir konwersacji z drogowcami: jak się pracuje, zdążycie na czas, a podwykonawcom płacicie? – ostrzelał krzyżowym ogniem pytań „zbaraniałych” drogowców. – Zdążymy, płacimy, a pracuje się super – chórem odpowiadali lekko zaszokowani drogowcy. W końcu niecodziennie minister zjawia się na budowie.

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że kiedyś już to było. Tylko wtedy słynny Grzegorz Lato strzelał bramki w reprezentacji Kazimierza Górskiego, a Edward Gierek retorycznie pytał klasę robotniczą: pomożecie…?

Jak słusznie zauważają tytuły prasowe, minister Nowak nie miał kapelusza, jak Edward Gierek podczas pamiętnych gospodarskich wizyt w latach 70. minionego wieku (szkoda, bo kapelutki są teraz modne). Ale poza tym można znaleźć wiele podobieństw. Ta sama retoryka, ludzkie podejście do mas pracujących i troska o dobro obywatela.

Gdzieś w głowie kołacze się jednak refren piosenki Maryli Rodowicz: ale to już było i nie wróci więcej…Wróciło!

Wesołych Świąt

Zbigniew Witamborski
Redaktor naczelny Truck Auto.pl


 

Katagoria: Komentarz Zbyszka Witamborskiego
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.