Select Page


Pociąg czy autobus, oto jest pytanie!


 

Na wrześniowych targach Transexpo w Kielcach zobaczymy, co nowego oferuje branża autobusowa. Polska jest krajem, w którym firmy działające w branży przewozów pasażerskich na szczęście są w prywatnych rękach. Jest to gwarant permanentnego rozwoju.

Na szczęście obserwujemy stały rozwój w każdej dziedzinie transportu zbiorowego. Dzięki unijnym środkom komunikacja miejska modernizuje się w tempie ekspresowym. Stare Jelcze PR 110 czy leciwe węgierskie Ikarusy – to już raczej atrakcje turystyczne. Słynne busy to nowoczesne, szybkie, wygodne i komfortowe pojazdy oferujące szybki i relatywnie tani transport pomiędzy polskimi miastami. Na trasach międzynarodowych polskie autobusy w niczym nie odbiegają od europejskiej normy. Są nowoczesne,komfortowe i obsługiwane przez kierowców z najwyższymi kwalifikacjami.

Proszę zwrócić uwagę, że podczas minionych wakacji media sporadycznie informowały o wypadkach z udziałem polskich autobusów. A jeżeli już dochodziło do takich zdarzeń, to raczej z winny innych kierowców. W tym kontekście z niepokojem trzeba spojrzeć na polską kolej, która od lat drepcze w miejscu. Kolejne rewolucyjne zmiany rozkładów powodują coraz głębszą traumę pasażerów. Dłużej, drożej, dolegliwej – to chyba hasła PKP.

Problemami kolei z pewnością nie martwią się przewoźnicy autobusowi, którzy dzięki temu zdobywają kolejnych klientów. I słusznie, bo pasażer musi mieć wybór.

A wybór jest coraz prostszy, bo polscy przewoźnicy autobusowi po prostu wciąż rozwijają się. Świadczy o tym spora liczba premier zapowiadanych na kieleckim  Transexpo oraz dobra kondycja firm przewozowych. I tak ma zostać, bo zgodnie z olimpijską zasadą, niech wygra lepszy.

Zbigniew Witamborski
Redaktor naczelny Truck Auto.pl


 

Katagoria: Komentarz Zbyszka Witamborskiego
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.