Select Page


Uwaga na oszustów, czyli viaBOX na Marsie


 

Wraz ze wzrostem zainteresowania kierowców systemem viaTOLL w Internecie pojawiły się strony, których właściciele żądają opłaty za dostęp do informacji o elektronicznym systemie poboru opłat viaTOLL. Przypominamy, że zarówno rejestracja, jak i wszystkie wiadomości na temat viaTOLL są, i zawsze będą, bezpłatne. Oficjalnym źródłem wiedzy na temat systemu jest strona www. viatoll.pl – czytamy w oficjalnym komunikacie operatora systemu.

No cóż, zawsze znajdzie się grupa cwaniaczków, która szuka możliwości łatwego zarobku. Niestety część z naszych rodaków nie może żyć bez cwaniactwa, a oszustwo mają wręcz zapisane w genach. Uczciwość wymaga napiętnowania takich zachowań.

A zatem przypomnijmy podstawowe fakty. Strona www.viatoll.pl zawiera wszystkie niezbędne dane o systemie, rejestracji i punktach, w których możliwe jest podpisanie umowy. Potencjalny użytkownik systemu nie ponosi żadnych kosztów za dostęp do informacji, wstępnej i właściwej rejestracji czy wzorów, niezbędnych do podpisania umowy, dokumentów.

W związku z dużą liczbą sygnałów o próbach oszukania potencjalnych użytkowników systemu viaTOLL przez osoby nieuczciwe, przypominam, że wstępna rejestracja w systemie elektronicznego poboru opłat viaTOLL możliwa jest bezpłatnie na stronie internetowej www.viatoll.pl oraz w Telefonicznym Centrum Obsługi Klienta. (800 101 101 numer bezpłatny dla użytkowników telefonów stacjonarnych w Polsce; 22 521 10 10 numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych i dla użytkowników z zagranicy).

Nie dajmy się zwieść fałszywym informacjom czy magom, którzy za parę złotych są w stanie załatwić viaBOX nawet na Marsie.

Zbigniew Witamborski
Redaktor naczelny Truck Auto.pl


 

Katagoria: Komentarz Zbyszka Witamborskiego
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.