Select Page


Pracodawca 2011/01-02


 

Pracodawca transportu drogowego: styczeń/luty 2011.


E-myto odbije się na cenach produktów

Kontrowersje wokół e-myta

Na wniosek grupy posłów 18 stycznia br. odbyło się spotkanie Sejmowej Komisji Infrastruktury. Duże zainteresowanie posiedzeniem komisji związane było z budzącym w ostatnim czasie wielkie emocje planowanym wprowadzeniem od 1 lipca br. stawek za korzystanie z infrastruktury drogowej.

SŁODKO-GORZKI SMAK

Spotkanie członków OZPTD z Małopolski w Krakowie, w dniu 28 stycznia br., przyniosło mieszane uczucia – z jednej strony związek mógł się pochwalić osiągnięciami, z drugiej przybyło kolejnych problemów nękających przewoźników. Słodycz sukcesów przyćmiła gorycz codzienności.

Proces sądowy w Niemczech z powodu szkody ładunku

W wielu przypadkach polscy przewoźnicy wykonują zlecenia transportowe na zlecenie niemieckiego spedytora. Jeżeli w trakcie transportu dojdzie do rzeczywistego (lub tylko rzekomego) uszkodzenia ładunku, powstają od razu poważne problemy.

Związek rośnie

W dniu 27 stycznia w Mikołowie odbyło się spotkanie założycielskie Regionu Śląskiego OZPTD. W zebraniu wziął udział przewodniczący związku Bolesław Milewski.

Gdy się skończą dziurki w pasku…

Sytuacja polskich przewoźników Anno Domini 2011 nie zapowiada się różowo. Kłopoty z porozumieniem polsko-rosyjskim w kwestii zezwoleń przybrały już najgorszą formę – Rosjanie nie tylko nie wpuszczają na swoje terytorium polskich ciężarówek, ale też utrudniają opuszczenie ich kraju.

 

Ściągnij cały artykuł…


 

Katagoria: Pracodawca
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.