Select Page


Wybierz się w bezpieczną podróż ze wsparciem pomocy drogowej


pomocdrogowagdansk-0
 

Szykujesz się w podróż swoim samochodem? Chcesz się przygotować do niej jak najlepiej, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji? Jednym ze sprawdzonych pomysłów, jest wzięcie ze sobą kontaktu do sprawdzonej firmy oferującej pomoc drogową. W końcu nigdy nie wiadomo, co może nam się przytrafić po drodze.

 

Dostęp do pomocy drogowej przez całą dobę

Największą zaletą korzystania z pomocy drogowej jest możliwość dzwonienia po wsparcie, niezależnie od godziny oraz dnia tygodnia. Na pomoc drogową możesz liczyć zarówno w dniu roboczym, jak i również w czasie święta, kiedy nie teoretycznie wszystkie warsztaty samochodowe są nieczynne.

Jeżeli skorzystasz ze wsparcia firmy pomocdrogowagdansk.pl, możesz liczyć na przyjazd doświadczonego pracownika, który będzie obsługiwał sprawnie pojazd przeznaczony do holowania. Mocną stroną oferty tej firmy, jest możliwość zamówienia holowania nie tylko na terenie Polski, ale również poza granicami kraju. Oczywiście patrzymy na tę usługę z perspektywy osoby prywatnej. Jednak firma gwarantuje przewóz aż 5 samochodów jednocześnie.

pomocdrogowagdansk-1

W jakim celu wzywać pomoc drogową?

Zastanawiasz się w jakich przypadkach możesz już dzwonić po pomoc drogową? Najczęściej takie firmy, jak pomocdrogowa.i-lodz.pl, proponują swoim Klientom już wykonanie drobnych napraw. Dlatego możesz wzywać pomoc drogową, nie tylko w momencie, kiedy samochód odmówi Ci posłuszeństwa, ale również oceniasz, że dalsza, bezpieczna jazda swoim autem, nie jest już możliwa. Pomoc drogowa przyjedzie głównie po to, by odholować pojazd. Jednak na miejscu pracownik, jest w stanie zdiagnozować podstawowe usterki, a także wykonać drobne naprawy. Właśnie takie drobne naprawy pozwalają kontynuować podróż.

Jeżeli nadal nie wiesz, czy wezwanie pomocy drogowej ma sens, pomyśl sobie co jesteś w stanie zrobić, jeżeli okaże się, iż najbliższy warsztat samochodowy znajduje się w odległości przynajmniej kilkudziesięciu kilometrów. Ponadto nie masz możliwości wezwania nikogo znajomego, by Ci pomógł w tej niezręcznej sytuacji. Nawet jeżeli ktoś z bliskich obiecywałby Ci możliwość przyjechania po Ciebie, by przyholować Twoje auto, to nie masz gwarancji, że w czasie, gdy naprawdę będziesz potrzebował pomocy, to akurat ta osoba będzie dyspozycyjna. Natomiast pomoc drogowa jest dostępna do Twoich usług przez 24 godziny na dobę, bez względu na dzień tygodnia.

pomocdrogowagdansk-3

Jak kontynuować podróż, kiedy auto nie nadaje się do dalszej jazdy?

Zdarzają się takie sytuacje, kiedy to niestety po przyjechaniu na miejsce pomocy drogowej, niestety samochód nie jest możliwy do uruchomienia. Oczywiście pracownicy firmy starają się wykonać drobne naprawy, lub chociaż zdiagnozować w czym tkwi problem. Jednak czasami trzeba liczyć się z tym, że niestety nastąpiła poważniejsza usterka, która będzie wymagała naprawy bezpośrednio w warsztacie samochodowym. Ponadto nie każdy warsztat podejmuje się takiej naprawy w ciągu kilku godzin.

Na pewno jest to frustrujące, jeżeli okazuje się, iż kontynuowanie dalszej podróży po prostu nie jest możliwe. Wtedy właśnie warto zastanowić się nad wsparciem ze strony takiej firmy, jak pomocdrogowa.i-poznan.pl. Ponieważ właśnie dzięki niej masz możliwość nie tylko odholować swoje popsute auto, ale również wynająć auto zastępcze. To dzięki tej opcji, możesz zająć się problemem swojego auto dopiero po powrocie z zaplanowanej podróży.

Często okazuje się, że nawet niby z pozoru najlepsze ubezpieczenia komunikacyjne, a także dodatkowe pakiety takie jak Assistance, nie są w stanie zapewnić dokładnie tego oczekujemy. Dlatego nawet jeżeli holownik przyjedzie bezpośrednio od ubezpieczyciela, to zazwyczaj mamy do czynienia z limitem kilometrów, który obejmowała nasza polisa. Holownik taki nie przetransportuje naszego samochodu dalej, niż kilkaset kilometrów. Wszystko będzie zależeć od wykupionego pakietu. Tym bardziej, że miejscem docelowym jest adres zamieszkania, a nie wskazana przez nas inna placówka.

pomocdrogowagdansk-2

Możesz to sobie bardzo szybko przekalkulować, co tak naprawdę będzie Ci opłacało. Być może masz wyjątkowe zaufanie do swojego ubezpieczyciela. A może właśnie dopiero na chwilę przed podróżą doczytasz szczegóły podpisanej polisy. Wtedy okaże się, że niestety na żadną taką pomoc nie możesz liczyć. Pomoc drogowa oferowana przez polskie firmy, najczęściej obejmuje teren całego kraju. Ponadto można również liczyć sobie bezpośrednio na to, że niektóre z nich funkcjonują na terenie całej Unii Europejskiej. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które często podróżują poza granice kraju.

Ponadto firmy gwarantujące pomoc drogową, często w swoich usługach zawierają również możliwość przetransportowania samochodów lub innych pojazdów z jednego miejsca, pod inny wskazany adres. Zwykle możemy liczyć na bardzo atrakcyjne ceny. Jest to szczególnie zauważalne w momencie, kiedy faktycznie przyjdzie nam zmierzyć się z wyjazdem, który w przypadku jego odwołania, będzie się wiązał ze stratami finansowymi. Odholowanie popsutego samochodu do warsztatu, jak i również podesłanie nam auta zastępczego, uratuje taką podbramkową sytuację. Warto zatem zawsze wozić ze sobą wizytówkę do jednej z firm, oferujących pomoc drogową. To się po prostu opłaca!


 

Katagoria: porady techniczne
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.