Select Page


IAA Hanower – waga ciężka w natarciu


 

Ekologia i kryzys – te dwa słowa były odmieniane we wszelaki sposób na tegorocznych Targach Pojazdów Użytkowych w Hanowerze.

Waga ciężka jak zwykle wzbudzała spore zainteresowanie. W potężnych obiektach wystawowych hanowerskich targów nie zabrakło europejskich i światowych liderów branży użytkowej. Każdy z tzw. wielkiej siódemki producentów ciężarówek pochwalił się premierą pod znakiem rygorystycznej normy czystości spalin Euro 6. Nie zabrakło też hostess, które zawsze towarzyszą wystawom samochodów. Jak będzie wyglądać transport w najbliższych latach – na te trudne pytanie właściwie jest tylko jedna odpowiedź: ekologicznie. A to za sprawą rygorystycznej normy czystości spalin Euro 6, która wejdzie w życie w 2014 roku. Słowem nowoczesna ciężarówka będzie emitować tyle samo tlenków azotu, węgla, co samochód osobowy w latach 60. dwudziestego wieku.
Mimo że do Euro 6 są jeszcze prawie dwa lata, to już teraz w Hanowerze wszyscy zaprezentowali trucki z silnikami spełniającymi tę normę. Mistrzem okazało się Iveco z modelem Stralis Hi-Way.

Ściągnij cały artykuł…


 

Katagoria: Raport
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.