Select Page


Skazani na telematykę


 

Popularność systemów telematycznych wciąż rośnie wśród polskich przewoźników. Trwający kryzys w sektorze TSL wymusza na przewoźnikach szukanie oszczędności, zwiększenie efektywności pracy, poprawę jakości usług i konkurencyjności.

Rynek transportowy szybko się zmienia i nowoczesne systemy telematyczne nadążają za oczekiwaniami przewoźników. Wielu właścicieli firm transportowych doszło już do wniosku, że tańsze i proste rozwiązania, oparte w dużej mierze o sam monitoring pojazdów nie są w stanie zaspokoić ich potrzeb i zagwarantować odpowiedniej stopy zwrotu z inwestycji.
Sukces odniosą te systemy, które dostarczają przewoźnikom kompleksowych rozwiązań ułatwiających zarządzanie całym łańcuchem dostaw. Dlatego właśnie wielu dostawców technologii stawia na rozwiązania mobilne, ułatwiające współpracę z podwykonawcami, pozwalające na łatwą integrację z pozostałymi systemami informatycznymi oraz zapewniające realne i efektywne obniżanie kosztów prowadzenia działalności transportowej.
W tym numerze prezentujemy pierwszą część przeglądu. Za miesiąc kolejna.
M. Mazur

Nowość TimoCom

Firma TimoCom od ponad 15 lat dba o bezpieczeństwo zleceń zawieranych na jej platformach.

Wielopoziomowy pakiet TC Secure, na który składa się m. in. kontrola dostępu, czy też osobisty klucz TC Login, pomagają chronić transakcje użytkowników. Od początku 2013 roku TimoCom bezpłatnie udostępnia kolejną możliwość, mianowicie pieczęć TimoCom CashCare. W ten sposób spółka chce pomóc im w położeniu jeszcze większego nacisku na żądanie zapłaty.
Ściągnij cały artykuł…

Trimble: CarCube dostarcza na czas właściwych informacji

Firma funkcjonująca na rynku transportowym musi stawiać czoła konkurencji i zmieniającym się warunkom prowadzenia efektywnego biznesu. Potrzebne jej są do tego przede wszystkim nowoczesne narzędzia i dostęp do informacji w czasie rzeczywistym.

Komputer pokładowy CarCube spełnia oba te zadania – nowoczesna technologia i zaawansowane funkcje zapewniają menedżerowi floty cenne i aktualne dane, które pozwalają podnosić wydajność i jakość świadczonych usług oraz obniżać koszty.
Komputer pokładowy CarCube działający w ramach systemu zarządzania flotą FleetWorks firmy Trimble Transport & Logistics to dobre narzędzie do optymalizacji procesów w firmie zajmującej się transportem. Intuicyjne i łatwe w obsłudze oprogramowanie wykorzystuje technologię internetową – dostęp do danych można uzyskać w każdym miejscu 24 godziny na dobę.

Ściągnij cały artykuł…

AutoGuard: Innowacyjność w telematyce – sposób na kryzys

– AutoGuard stawia przed sobą ambitne cele. Dzięki temu, że konsekwentnie je realizujemy, od lat utrzymujemy się w czołówce dostawców usług telematycznych – mówi Robert Rozesłaniec, prezes Zarządu AutoGuard S.A. – Rzeczą absolutnie priorytetową są nakłady na inwestycje związane z rozwojem naszych produktów i usług.
W roku 2010 firma AutoGuard S.A. znalazła się wśród 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Sieć Naukowa MSN oraz Instytut Nauk Ekonomicznych PAN przyznali spółce AutoGuard Certyfikat Innowacyjności. W roku 2012 firma AutoGuard S.A. znalazła się także wśród laureatów konkursu „Produkt innowacyjny dla logistyki 2012”. W kategorii Produkt Mobilny nagrodę otrzymał Komputer Pokładowy NAVTO OnLine.

Ściągnij cały artykuł…

Inelo kusi satelitą

INELO Stocerz w 2012 roku wprowadziło do swojego systemu satelitarnej lokalizacji pojazdów GBOX® rewolucyjne rozwiązania, które wspomagają eliminowanie niepożądanych zdarzeń na dwóch płaszczyznach: natychmiastowej reakcji – dzięki funkcji alertów przesyłanych na e-mail i za pomocą SMS oraz systematycznej analizy – na podstawie raportu oceniającego ekonomikę wykorzystania pojazdu i styl jazdy kierowcy.

Ściągnij cały artykuł…

Drabpol: MiX Rovi pomocnik fleet managera

Wymogi współczesnego rynku stawiają przed osobami zarządzającymi flotami pojazdów szereg wyzwań związanych głównie z racjonalizacją kosztów utrzymania floty, szybkością działania oraz obniżeniem wypadkowości.

Firma Drabpol od lat prowadzi szereg działań, mających na celu wsparcie w tych przedsięwzięciach menedżerów flot. Jednym z elementów takich działań jest system zarządzania flotą Fleet Manager produkcji Mix Telematics wraz z urządzeniem MiX Rovi.
MiX Rovi to współpracujący z urządzeniami rodziny FM33xx 7-calowy wyświetlacz montowany w kabinie pojazdu. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, mające na celu usprawnienie pracy zarówno kierowcy, jak i osoby bezpośrednio zarządzającej transportem. Jego funkcjonalność możemy opisać w trzech podstawowych polach działania.

Ściągnij cały artykuł…

Iveco: Technologia w służbie konkurencyjności

W celu zwiększenia wydajności pojazdu zastosowano zaawansowane technologicznie, choć proste w użyciu przyrządy sterujące, pomagające w stworzeniu produktywnego środowiska pracy.

W nowym Iveco Hi-Way można znaleźć wyjątkowy system IVECONNECT umożliwiający proste i zintegrowane zarządzanie systemem informacyjno-rozrywkowym, nawigacją, narzędziami wspomagającymi jazdę oraz usługami zarządzania flotą.
Iveconnect jest wyposażony w 7-calowy ekran dotykowy wbudowany w deskę rozdzielczą oraz radio, odtwarzacz CD, port USB umożliwiający podłączenie iPoda/iPhone’a i urządzeń MP3, Bluetooth oraz gniazdko AUX/video (nawet 3 kamery). Urządzenie do sterowania systemem zostało umieszczone w kierownicy. System umożliwia dostęp do dwóch pakietów funkcji przeznaczonych dla kierowcy i dla menedżera floty: IVECONNECT DRIVE i IVECONNECT FLEET.

Ściągnij cały artykuł…


 

Katagoria: Raport
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 6 lat temu.