Select Page


Wywrotki od specjalistów


Sattelkipper 25 Kubikmeter
 

 Od Fliegl do Schwarzmüller. Mała podróż przez Baumę wśród producentów naczep.

 

Schwarzmüller wybiera aluminium
Z nową, 3-osiową, aluminiową przyczepą-wywrotką Schwarzmüller wyznacza nowe kryteria lekkich konstrukcji. Przyczepa-wywrotka w najlżejszej wersji ma masę własną 4300 kg. Kolejny plus dla Schwarzmüller, to fakt że główne komponenty pochodzą wyłącznie od markowych dostawców. Zastosowano osie BPW, Daimler lub SAF. Także opony pochodzą od markowych producentów.
„Wanna” może mieć wytrzymałą podłogę Quicksilver lub stalową, np. do przewożenia mas bitumicznych. Ochronę załadowanego towaru zapewniają opcjonalnie oferowane plandeki rolowane. Firma oferuje plandeki odporne na działanie wysokiej temperatury, która przy transporcie, np. wspomnianego bitumu, zapewnia małe straty cieplne.

 

 

Fliegl: szeroka paleta
Fliegl prezentował w Monachium szeroką paletę naczep budowlanych. Pokazano sześć pojazdów koncepcyjnych, które Fliegl przygotował specjalnie z myślą o wymagającym transporcie maszyn i materiałów budowlanych.
Fliegl Trailer zaprezentował trójosiową naczepę niskopodłogową SDS 470 T. Stabilna konstrukcja ramy, niska masa własna, pochylnia podjazdowa seryjnie cynkowana ogniowo – to cechy tej naczepy. Sworzeń królewski dzięki możliwości ustawiania w jednej z dwóch pozycji pasuje do różnych ciągników. Naczepa posiada liczne zabezpieczenia ładunku, np. kieszenie kłonicowe, składane oczka mocujące.
Kolejny prezentowany pojazd to trójosiowa przyczepa niskopodwoziowa DTS 300 P z prostą platformą. To jest jeden z najbardziej płaskich pojazdów niskopodwoziowych na rynku. Schowek na osprzęt umieszczono w przedniej części wózka skrętnego. Rama jest stabilna i może być, opcjonalnie, cynkowana ogniowo. Natomiast seryjnie są cynkowane ogniowo pochylnie podjazdowe.
Trzeci prezentowany pojazd to trójosiowa naczepa wywrotka tylnozyspowa DHKA 350 z nową, aluminiową wanną o pojemności 25 m sześciennych. Lekka konstrukcja zapewnia niewielką masę własną, od 4500kg. W efekcie naczepa oferuje dużą ładowność.
Tandem trójstronna przyczepa wywrotka TSK 118 – to kolejny prezentowany produkt przez Fliegla. Masywna podłoga z blachy stalowej, seryjny zamek i podwozie cynkowane ogniowo, te atuty szczególnie były akcentowane. Powierzchnia ładunkowa i ściany burtowe opcjonalnie mogą być cynkowane ogniowo.
Tandem przyczepa Tiefbett TTS 89 posiada znaczną szerokość wewnętrzną wynoszącą aż 2050 mm. Przyczepa ma niską wysokość załadunku oraz rampy seryjnie cynkowane ogniowo.
Kolejną nowością była platforma TPS 118 Bau Standard. Ten pojazd łączy funkcje najbardziej poszukiwane w branży budowlanej. Posiada składaną pochylnię najazdową i stalowe burty.
Jedną z gwiazd stoiska Fliegl była wywrotka wannowa o kształcie stożka. Ta konstrukcja wyznacza nowe standardy w transporcie materiałów sypkich dzięki optymalnej aerodynamice, oszczędności paliwa i mniejszemu ścieraniu się materiałów.

 

 Pojazd Ferroline z Lück
Ciekawy pojazd zaprezentowała firma Lück Farzeugbau z Freudenberg. Całkowicie nowa koncepcja naczepy-wywrotki do transportu złomu. Stalowa konstrukcja ,,wanny” Ferroline waży 6800 kg. Przy tej niskiej wadze, jak na pojazd do transportu złomu, zachowano szeroki rozstaw kół podwozia, 4-punktowe łożyskowanie cylindra wywrotu, podłogę o grubości 5 mm z Hardox 450. Warto dodać, że Lück produkuje stalowe wanny Ferroline, jako wywrotki do pojemności 86 m3, ale o masie własnej 9700 kg. Lück oferuje pojazdy o pojemności od 45 do 74 m3.

Langendorf spawa laserowo
Langendorf, po bankructwie, wrócił na Baumę. Pokazano opracowane na nowo pojazdy niskopodwoziowe o budowie modularnej. Już przed rokiem Langendorf pokazał „wannę” spawaną laserowo na naczepie siodłowej.
Podczas Baumy pokazany został MAN TGS 35440 8×4 ze spawaną laserowo „wanną” stalową 5,25 m (typ HMS-HS). Trzyczęściowa „wanna” o półokrągłej konstrukcji skorupowej jest wyprodukowana ze stali drobnoziarnistej Hardox HB 450 i ma pojemność 17 m3. Ściany boczne i podłoga nie są tu jak zazwyczaj połączone konwencjonalnym spawem, lecz laserowo. Przesuwny dach Marcolin można wygodnie otwierać i zamykać z podłogi za pomocą radiowego sterowania zdalnego.

Ściągnij cały artykuł


 

Katagoria: Raport
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 6 lat temu.