Select Page


DKV: Kalkulator opłat drogowych


dkv
 

Wkraczamy w epokę, w której przy planowaniu transportu ciężko obyć się bez pomocy internetu. Po serwisach do planowania tras i tankowań teraz czas na nową usługę – kalkulację myta. DKV Euro Service uruchomił pierwszy w Polsce bezpłatny kalkulator opłat drogowych. Obejmuje zasięgiem całą Europę.

Nowy kalkulator opłat drogowych stanowi część serwisu internetowego DKV do planowania tras i tankowań o nazwie „DKV Station Finder”.

Narzędzie pozwala z bardzo dużą dokładnością wyliczyć łączną wysokość opłat drogowych na dowolnym, zaplanowanym odcinku. Uwzględnia przy tym takie parametry, jak: DMC, liczba osi oraz klasa emisji zanieczyszczeń.

Zobaczmy przykład podróży z Warszawy do Paryża. Serwis pokazuje, że dla pojazdu 2-osiowego o masie 23 ton i klasie Euro 4 łączny koszt myta wyniesie 193 euro (dla jednej z możliwych tras). Będzie to suma opłat z Polski, Niemiec i Francji. W podobny sposób aplikacja działa też w innych krajach – kalkulator obejmuje większość obowiązujących w Europie systemy myta, w tym wprowadzany na jesieni 2013 r. francuski podatek Ecotaxe.

Nie tylko opłaty drogowe
Narzędzie daje też możliwość wytyczenia i porównania trzech różnych tras dojazdu do celu. Dla każdej z nich przewoźnik otrzymuje informację o kosztach opłat drogowych, odległościach i przewidywanym czasie trwania jazdy. Definiując w kalkulatorze trasę, można wyznaczyć do sześciu celów pośrednich, np. aby wskazać dodatkowe miejsca postoju na rozładunek. Program wskaże dodatkowo aktualne natężenie ruchu na drodze.

Kolejną funkcją aplikacji DKV jest powiadamianie o aktualnych cenach paliwa na wybranej trasie, na każdej ze stacji. Można dowolnie określić promień wokół trasy, w którym stacje są analizowane. Kalkulator DKV pozwala zaplanować łączną ilość tankowanego paliwa. Na przykład na omawianej przez nas trasie z Warszawy do Paryża, przy założeniu spalania na poziomie 30 l/100 km, zapotrzebowanie na paliwo wyniesie 475 litrów.

Planowanie kosztów ma wpływ nie tylko na utrzymanie dobrej płynności finansowej firmy. Klienci DKV mogą z góry obliczyć sobie, ile wyniesie ich podatek VAT z tytułu paliwa i opłat drogowych na wybranej trasie. To istotne, bo płacąc kartą paliwową DKV możemy de facto „uniknąć” płacenia VAT-u dzięki rozliczeniom w trybie fakturowania netto. Tym samym pieniądze z podatku pozostaną w naszej kieszeni.

Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska, tak komentuje nową odsłonę kalkulatora online:

„Obserwowany dziś boom na rynku aplikacji online dla transportu jest efektem zmiany jakościowej w zarządach firm przewozowych. Dziś kierowane są przez zupełnie nową generację ludzi. Są młodzi, dynamiczni i świadomi możliwości, jakie niosą ze sobą nowoczesne technologie. Oczekują nowatorskich metod zarządzania flotą.

Na porządku dziennym są pytania typu: czy można dokonać płatności przez smartfon albo jakie aplikacje wspomagające planowanie transportu zostaną uruchomione. Nowy kalkulator DKV jest odpowiedzią na potrzeby takich właśnie osób.”

Aby skorzystać z kalkulatora opłat drogowych, wystarczy rejestracja  na portalu DKV. Kalkulator dostępny jest dla wszystkich klientów DKV w ramach serwisu „DKV Station Finder” pod adresem: www.dkv-euroservice.com/routenplaner.


 

Katagoria: paliwa i karty paliwowe
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.