Select Page


DKV: Top Player dla systemu eReporting


 

Firma DKV Euro Service otrzymała tytuł Top Player Rynku Flotowego 2010. Wyróżnienia te co roku przyznaje wydawca magazynów „Auto firmowe” i „Flota” podczas targów Fleet&Business Day, mających miejsce w pierwszych dniach grudnia w Warszawie.

W tym roku statuetki Top Player trafiły do firm, które okazały się silne w dobie kryzysu i realizowały przejrzystą strategię rozwoju. Eksperci docenili przedsiębiorstwa, które nie rezygnując z kreatywności wprowadziły w minionym roku nowe produkty i usługi orazi wdrażały skuteczne metody pozyskiwania klientów.

Nagrodę w kategorii “Koszty pod kontrolą” otrzymała firma DKV, operator karty paliwowo-serwisowej, za wprowadzenie innowacyjnego systemu zarządzania transakcjami eReporting. Zalety systemu tak opisuje Jerzy Jezuit, doradca DKV Euro Service Polska:

„Internetowy serwis eReporting jako pierwszy w Europie analizuje łącznie dane na temat tankowań, przejazdów autostradami czy emisji CO2. Uruchomienie tego narzędzia poprzedzono szczegółowymi konsultacjami z przewoźnikami z Polski i Europy. Ich wyniki przyniosły odpowiedzi na następujące pytania:

Jakie dane powinien analizować program powiązany z kartami paliwowymi? Tu dyspozytorzy podkreślali potrzebę łącznego ujęcia opłat drogowych i tankowań. Dotychczas żaden emitent kart nie zaproponował systemu na bieżąco analizującego wszystkie opłaty za autostrady oraz tankowania i zakupy na terenie całej Europy.

Jakiej funkcji brakuje najbardziej? Firmy wskazały na tworzenie indywidualnych raportów. Chodził o to, aby można było w jednym programie robić zestawienia według dowolnie zadanych kryteriów. Możemy więc zażyczyć sobie np. analizy opłat drogowych w Niemczech dla wszystkich pojazdów lub tankowań dokonywanych przez dany pojazd w określonym przedziale czasu.

Jakie wymogi techniczne musi spełniać program? Powinien być dostępny nie tylko z jednego komputera i zachowywać w pamięci różne analizy tworzone przez użytkownika. eReporting funkcjonuje więc jako serwis www i nie wymaga wgrywania do komputera żadnego oprogramowania. Można z niego korzystać z dowolnego komputera. Wszystkie indywidualnie sporządzane raporty są zapisywane w pamięci sytemu.

Jaka wzmocnić bieżącą kontrolę nad transakcjami? Do tej pory o niektórych płatnościach kierowców, np. za autostrady, właściciel dowiadywał się dopiero po powrocie kierowcy z trasy lub po otrzymaniu faktury. Teraz dane o dokonywanych transakcjach będą na bieżąco w systemie.

Nowinką jest też specjalna funkcja ostrzeżeń na e-mail, które przychodzą do właściciela karty za każdym razem, kiedy kierowca dokona transakcji niedozwolonej lub nieplanowanej.


O DKV Euro Service

DKV Euro Service to międzynarodowy operator kart paliwowo-serwisowych DKV Card. Firma istnieje od 1934 r. i jest zarazem najstarszą i największą na drogach Europy organizacją serwisową. W Polsce współpracuje z siecią ponad 3200 stacji paliw i 150 warsztatów. Jest tu bezpośrednio reprezentowana od 18 lat. DKV Card umożliwia bezgotówkowe tankowanie na stacjach różnych marek i dostęp do wielu usług dodatkowych, m.in. serwisów naprawczych, internetowych serwisów mapowych, doradztwa, kalkulatorów opłat drogowych, czy fakturowania netto i zwrotu zagranicznego VAT.  www.dkv-euroservice.pl


 

Katagoria: paliwa i karty paliwowe
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 8 lat temu.