Select Page


Karta BP PLUS: znakomite narzędzie dla firm transportowych


Euro_BP_Plus_card
 

Karty BP PLUS, działające w systemie Routex, mają zasięg międzynarodowy – można nimi płacić na 18 tys. stacji w kilkudziesięciu krajach i ponad 800 w Polsce (BP i Statoil).

Sądząc po liczbie nagród, jakie w ciągu kilku ostatnich lat otrzymała karta BP PLUS, można powiedzieć, że naszej firmie udaje się dobrze odczytać potrzeby jej użytkowników. Staramy się podchodzić do każdego klienta indywidualnie, zależy nam na dobrym zrozumieniu specyfiki działalności, poznaniu oczekiwań i problemów, z którymi borykają się firmy transportowe. Na podstawie tej wiedzy jesteśmy w stanie przygotować konkurencyjną ofertę, która uwzględni preferowane trasy i specjalne warunki cenowe na wybranych stacjach w całej Europie.

W obecnej, bardzo trudnej gospodarczo sytuacji, dla większości firm wielką wartością jest oszczędność, która wpływa na elastyczność finansową. W przypadku kart paliwowych BPtaką oszczędność zapewniają:

  • bezgotówkowe rozliczenia – nie ma konieczności wydawania kierowcom gotówki awansem –płatność następuje w odroczonym terminie;

  • zbiorcze faktury – znikają pojedyncze faktury z wielu stacji (oszczędność czasu i przejrzystość rozliczeń);

  • kredyt kupiecki – oszczędności dzięki odroczonemu terminowi płatności;

  • oszczędność czasu – kierowca spędza mniej czasu na stacji, nie czekając na wygenerowanie faktury;

  • nowa oferta zwrotu podatku VAT, która w bardzo łatwy sposób może wpłynąć na poprawę płynności finansowej firmy;

  • przejrzystość rozliczeń – szczegółowa specyfikacja transakcji na fakturze to oszczędności z tytułu uniemożliwienia nadużyć.

FM_Driver_coach_P6Szeroka oferta pozapaliwowa to kolejny atut kart proponowanych przez BP. Z punktu widzenia kierowcy ciężarówki z pewnością istotne jest to, że – oprócz stacji znajdujących się w miastach – stacje BP zlokalizowane są przy dużych trasach tranzytowych, co oznacza, że aby zatankować paliwo, nie trzeba tracić czasu i zjeżdżać z trasy. Nasze obiekty są doskonale wyposażone w szybkie dystrybutory ON oraz dystrybutory z AdBlue.

Dobrze oświetlone i wyposażone w nowoczesny monitoring stacje i parkingi pozwalają kontrolować to, co na bieżąco dzieje się na stacji, ale także archiwizować materiał filmowy.Ścisłe procedury bezpieczeństwa zapewniają szybkie rozpoznawanie wszelkich nieprawidłowości, a specjalne systemy kontroli dają najlepsze wyniki w wykrywaniu nadużyć.

Dodatkowo, podpisując umowę na karty paliwowe BP PLUS, klient otrzymuje dostęp do nowoczesnego rozwiązania online, pozwalającego na łatwe administrowanie kartami – BP e-Konto umożliwia klientom dostęp do własnego konta kart paliwowych i zarządzanie nimi w każdym miejscu i o każdej porze. Dzięki tej usłudze klient może m.in. samodzielnie ustalić kod PIN do nowej karty, zablokować lub unieważnić kartę, obejrzeć historię operacji dokonywanych na koncie czy też uzyskać szczegółowe dane na temat każdej transakcji (liczba, rodzaj, kwota, nazwa stacji itd.).

Dzięki programowi BP Raporty zarządzający flotą otrzymuje zestaw gotowych raportów na temat najważniejszych elementów funkcjonowania floty, w tym także szczegółowe raportywykrywające nieprawidłowości w eksploatowaniu pojazdów flotowych.

BP Kontroler to narzędzie pozwalające zwiększyć kontrolę użytkowania kart – dzięki niemu można wprowadzać ograniczenia dotyczące miejsca i pory tankowania oraz ustawiaćlimity kwotowe dla poszczególnych kart, jak również dla całej floty.

Szczególnie atrakcyjna okazała się dla klientów profesjonalna aplikacja BP FleetExpert – do zarządzania flotą.

Platforma internetowa integruje wszystkie dane pochodzące z transakcji dokonanych za pomocą kart paliwowych BP PLUS w trybie online. Kiedy istnieje więcej niż jedno źródło danych, mogą być one importowane z własnej bazy lub danych innego dostawcy kart paliwowych.

BP FleetExpert oferuje ponad 75 standardowych raportów oraz raporty dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta. Kreator raportów BP FleetExpert może przygotowywać standardowe listy, etykiety, wykresy, jak również dokonywać podsumowań, grupować i przeliczać dane. Program został skonstruowany na tyle elastycznie, że nie ogranicza użytkownika jedynie do raportów znajdujących się w systemie. Nowe raporty mogą być tworzone i dodawane do systemu bez ograniczeń.Aplikacja była wielokrotnie nagradzana przez jej użytkowników i uznawana za najlepszą usługę flotową na rynku.

Praca nad uatrakcyjnieniem oferty nigdy się nie kończy.W tej chwili zajmujemy się uruchomieniem systemu fakturowania netto, co z pewnością ułatwi zarządzanie flotą. Jednocześnie analizujemy rynek, pytamy naszych klientów o ichoczekiwania, aby móc jak najszybciej zareagować i ułatwić im ich codzienną pracę. To podstawowe zadanie karty paliwowej.

Piotr Sokołowski, autor, jest dyrektorem Działu Kart BP Europa SE, Oddział w Polsce

 


 

Katagoria: paliwa i karty paliwowe
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.