Select Page


TOTAL wprowadza nową gamę paliw premium


TOTAL Polska_Stacja Biały Bór_1_mini
 

Total Polska wprowadza na rynek TOTAL Excellium New Generation, nową gamę paliw premium, które czyszczą silnik i zapewniają długotrwałą ochronę silnika dla lepszych osiągów, mniejszego zużycia paliwa i zmniejszenia emisji zanieczyszczeń. Nowa generacja 98-oktanowej benzyny oraz oleju napędowego jest dostępna na stacjach paliw Total w całej Europie oraz w Polsce.

 

„Wprowadzenie na rynek paliw premium nowej generacji to kolejny innowacyjny krok, który pozwoli naszym klientom na uzyskanie bardziej efektywnego i mniejszego spalania. Paliwa TOTAL EXCELLIUM New Generation łączą w swojej formule cały technologiczny know-how oraz odzwierciedlają dbałość o wysoką jakość produktów TOTAL. Zespół badawczy przez dwa lata pracował nad stworzeniem tych paliw, by znaleźć odpowiedź na rosnące potrzeby naszych klientów dbających o silniki swoich samochodów.” – podkreśla Philippe Montantême, Wiceprezes d.s. Strategii, Marketingu i Badań w dziale Marketing and Services Total.

 

Gros plan sur le pistolet Excellium 98, station rurale Total de Crespières (78).

 

Czysty silnik zużywa mniej paliwa oraz emituje mniej zanieczyszczeń, co przedłuża jego żywotność

Nowe jednostki napędowe zapewniają wysokie osiągi, ale są również bardzo wrażliwe na gromadzące się w silniku zanieczyszczenia. Ich kumulacja może wpływać na pracę silnika i wywierać negatywny wpływ na osiągi powodując zwiększenie spalania, emisji trujących spalin oraz zmniejszenie mocy.

Formuła TOTAL EXCELLIUM New Generation została zoptymalizowana poprzez dodanie do paliwa detergentów czyszczących kluczowe części silnika tak, aby utrzymać je w czystości. Wynikiem prac badawczych jest zmniejszenie zanieczyszczeń do 93% w silnikach diesla oraz do 99% mniej zanieczyszczeń w silnikach benzynowych (w poruwnaniu do paliw bez dodatków).

Eliminując zanieczyszczenia w systemie wtryskowym, TOTAL EXCELLIUM New Generation utrzymuje osiągi silnika na optymalnym poziomie. Dodatki zastosowane w paliwie zawierają również modyfikatory tarcia, które zmniejszają tarcie między metalowymi częściami silnika. W efekcie zużycie silnika jest mniejsze, a jego żywotność dłuższa. Połączenie działania modyfikatorów tarcia oraz właściwości czyszczących TOTAL EXCELLIUM New Generation prowadzi do zmniejszenia zużycia paliwa i mniejszej emisji dwutlenku węgla.

„Zalety paliwa TOTAL EXCELLIUM New Generation odczuwalne są już od pierwszego tankowania. Dlatego też wierzymy, że polscy kierowcy szybko przekonają się do tego produktu i korzyści, jakie ze sobą niesie.” – mówi Thibaud de Lisle, Dyrektor Generalny Total Polska.

TOTAL EXCELLIUM New Generation jest odpowiednie dla wszystkich pojazdów napędzanych silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi, włączając w to samochody osobowe, ciężarowe i pojazdy dwukołowe.

 

Źródło

 

Katagoria: paliwa i karty paliwowe
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.