Select Page


UTA: umożliwi swoim Klientom rejestrację w systemie ViaToll


 

Od 1 lipca 2011 roku winiety opłaty drogowej w Polsce zostaną zastąpione przez system elektronicznego poboru myta – ViaToll. Obowiązek uiszczania opłaty będzie nadal dotyczył każdego kierowcy poruszającego się po wskazanej sieci dróg płatnych pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony lub autobusem z liczbą miejsc powyżej 9.

UTA została wybrana operatorem kart flotowych, mającym obsługiwać płatności w nowym systemie. Oznacza to, że klienci UTA będą mogli bez problemu zarejestrować się w systemie  i uiszczać opłaty za pośrednictwem kart UTA. Również firmy nie będące dotychczas klientem UTA, będą mogły zgłaszać się w celu rejestracji do systemu.

Aby korzystać z sieci dróg płatnych, objętych systemem ViaToll, należy obowiązkowo wyposażyć pojazd w małe, elektroniczne urządzenie pokładowe – ViaBox. Naliczanie opłat drogowych opiera się na systemie komunikacji pomiędzy urządzeniem pokładowym a bramami poboru. Dzięki ViaBox możliwe jest naliczanie w sposób elektroniczny należnej opłaty za przejazd drogami płatnymi. ViaBox może być używany tylko w jednym, konkretnym pojeździe, dla którego została dokonana rejestracja.

Start oficjalnej rejestracji do systemu ViaToll przewidziany jest na początek maja 2011 r.

Jeśli chcą Państwo być na bieżąco informowani o wszelkich nowościach i szczegółach dotyczących nowego systemu, a także ułatwić sobie rejestrację w systemie po jej rozpoczęciu, mogą Państwo niezobowiązująco i bezpłatnie dokonać wstępnej rejestracji na stronie UTA Polska www.uta.pl, gdzie w najbliższym czasie zostanie udostępniony odpowiedni formularz.


 

Katagoria: paliwa i karty paliwowe
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.