Select Page


TimoCom: po raz pierwszy ponad 400.000 ofert


 

W dniu 18.04.2011 wieczorem został osiągnięty absolutnie najwyższy rekord w TimoCom. Liczba ofert dostępnych w będącej liderem na rynku giełdzie ofert transportowych TC Truck&Cargo® osiągnęła poziom 415.858. Takiej ilości nie odnotowano jeszcze nigdy.

Obecnie nie tylko letnia pogoda wpływa na rekordy temperatury. Także na wiodącej na rynku giełdzie transportowej TC Truck&Cargo® występują  szczytowe wartości: wczoraj wieczorem zarejestrowano na giełdzie dokładnie 415 858 ofert ładunków i wolnych przestrzeni w ciężarówkach. Ten ekonomiczny „wyż” widoczny jest również w barometrze transportowym TimoCom. Tutaj stosunek ilości frachtów do wolnych przestrzeni ładunkowych na europejskim rynku transportowym kształtuje się aktualnie na poziomie 74% do 26%. W relacjach wewnątrz niemieckich barometr wskazuje 90%  dla frachtów i 10% dla wolnych pojazdów.

Chief Representative  firmy TimoCom  Marcel Frings następująco wypowiada się o obecnej „pogodzie” w transporcie: „Tak duże odchylenie w barometrze transportowym związane jest z wiosennym ożywieniem gospodarczym. Po pierwsze nadchodzą Święta Wielkanocne. Co oznacza, że mamy krótki tydzień oraz dodatkowo wspaniała pogoda, która zaprasza do grillowania. Z drugiej strony rozpoczyna się również ponownie sezon ogrodowy z czego korzystają markety budowlane i odnotowują ponadprzeciętnie zwiększoną sprzedaż. To oczywiście wpływa dodatkowo,  oprócz corocznego wzrostu liczby klientów pozytywnie na nasze ilości ofert: Istnieje wiele ładunków do zlecenia, ale wciąż procentowo za mało ciężarówek na rynku. Oczywistym jest, że w takiej sytuacji „sięga  się” do profesjonalnej giełdy ofert transportowych. Przy okazji: Obecnie mamy 80 000 wolnych pojazdów w systemie“.

Więcej informacji o TimoCom można znaleźć  na stronie www.timocom.pl.


 

Katagoria: giełdy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.