Select Page


TimoCom: Razem w stronę sukcesu


 

Aby liczyć się w branży transportowej firma musi posiadać dobrą organizację, być elastyczna i stawiać na stały rozwój. Dokonać tego można między innymi dzięki nowym rozwiązaniom teleinformatycznym dedykowanym dla branży TSL.

Z takiego rozwiązania skorzystała firma Trans Logistyka – Olga Juchniewicz sp. komandytowa, która już 12 lat temu postawiła na giełdę ofert transportowych TC Truck&Cargo® firmy TimoCom Soft- und Hardware GmbH. Dzisiaj już żadna ze stron nie wyobraża sobie braku tej współpracy.

Trans Logistyka – Olga Juchniewicz sp. k. to firma rodzinna ze Słubic, która działa na rynku od 1997 roku. Specjalizuje się nie tylko w międzynarodowych usługach transportowo-spedycyjnych, ale także w kompleksowej obsłudze logistycznej. Spółka dynamicznie się rozwija, posiada własny, nowoczesny tabor, jak również flotę współpracujących przewoźników. Niejednokrotnie znajdywała swoje miejsce w rankingach najlepiej rozwijających się firm branży transportowej w Polsce. O sukcesie przedsiębiorstwa zdecydowały nie tylko szybkość i pewność działania czy elastyczność, ale przede wszystkim jakość świadczonych usług. Aby utrzymać swoją pozycję na rynku, spółka musi starannie wybierać partnerów i kooperantów.

W 1999 roku przedsiębiorstwo zaufało oferowanej przez TimoCom giełdzie ofert transportowych TC Truck&Cargo®. Wybór ten okazał się słuszny, gdyż z czasem firma ta zyskała miano lidera wśród giełd transportowych w Europie. Dzięki tej współpracy zatrudnieni spedytorzy mają codziennie dostęp do 300 000 ofert ładunków i wolnych pojazdów zgłaszanych przez ponad 85 000 sprawdzonych użytkowników z 44 państw. Obecnie z programu korzysta już 39 pracowników spółki. W 2010 roku wpisali oni do bazy TC Truck&Cargo® blisko 6.000 ofert ładunków i ponad 8.000 samochodów. Również i rok 2011 obfituje w aktywność: do tej pory spółka zaoferowała ponad 1.300 frachtów i blisko 2.500 przestrzeni ładunkowych. Ze współpracy tej profitują firmy transportowe i spedycyjne zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Szybko, przejrzyście, skutecznie
Giełda TC Truck&Cargo® to wirtualny rynek sprzedaży dla przewoźników
i spedytorów. Umożliwia wzajemną prezentację i wymianę informacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami łańcucha transportowego. Wszystkie prezentowane oferty można przeglądać korzystając z wygodnej i szybkiej wyszukiwarki zintegrowanej z czytelną mapą Europy. Dla Trans Logistyka ważne jest to, że giełda zapewnia swobodny dostęp do krajowych oraz międzynarodowych ofert, jak również dostęp do ofert krajowych w innych państwach (kabotaż). Program pozwala im optymalnie załadować każdy pojazd i szybko sprzedać swoje ładunki. „Podstawą współpracy z TimoCom jest to, że w giełdzie znajdują się oferty pochodzące bezpośrednio od zagranicznych firm. To otwiera możliwości na bardziej zyskowne zlecenia od bezpośrednich oferentów. Frachty z „pierwszej ręki” zapewniają nam lepsze stawki, a w konsekwencji większe zyski. Dodatkowo teraz mamy możliwość brania udziału w międzynarodowych przetargach na stałe zlecenia transportowe za pomocą platformy przetargowej TC eBid®. To łakomy kąsek dla każdego przedsiębiorstwa transportowego. Mamy nadzieję na pozyskanie dalszych intratnych zleceń” komentuje Marek Orłowski, kierownik działu spedycji całopojazdowej Codziennie giełda transportowa TC Truck&Cargo® udostępnia swoim użytkownikom możliwość przeglądania tysięcy ofert w jednym miejscu i czasie, co pozwala na redukcję kosztów telefonicznych i oszczędza skomplikowanych procedur.

Sposób na opieszałych partnerów biznesowych
Decydując się na korzystanie z usług TimoCom, Trans Logistyka postawiła przede wszystkim na pewność i bezpieczeństwo przy współpracy z innymi podmiotami. W branży transportowej można natknąć się na opieszałych płatników. Pracownicy spółki ze Słubic zgodnie podkreślają jednak, że współpraca z TimoCom pozwala im w znacznym stopniu uniknąć takich sytuacji. Wskazują tutaj na wielostopniową, przemyślaną sieć bezpieczeństwa TC Secure. Przede wszystkim TimoCom zapewnia szczegółową kontrolę każdego użytkownika przed włączeniem do systemu. Nowi klienci przed rejestracją w bazie danych są dokładnie weryfikowani pod względem wypłacalności. Oznacza to, że już na wstępie zdobywane są informacje o ich sytuacji ekonomicznej i biznesowej. Dzięki szczegółowej kontroli oszuści, którzy wcześniej zmienili szyld, nie mają możliwości wejścia do giełdy. Poza tym dostęp do giełdy otrzymują tylko te firmy, które są na rynku od co najmniej 6 miesięcy.

Bardzo ważnym aspektem we współpracy z TimoCom jest, dla Trans Logistyka, serwis inkaso. Od 2003 roku ten oferent z Dusseldorfu prowadzi na podstawie oficjalnego urzędowego zezwolenia usługi windykacyjne. Oferuje swoim klientom kompetentne doradztwo i wsparcie przy ewentualnych problemach z opieszałymi płatnikami. Procedura jest bardzo prosta i skuteczna. Gdy minie 30 dni po terminie płatności, a dłużnik został bez skutku wezwany do zapłaty, prawnicy TC Cash Care przejmują sprawę w swoje ręce. Poszkodowany musi jedynie przesłać do TimoCom formularz zlecenia inkaso oraz istotne dokumenty transportowe. Podczas całego procesu odbywa się ścisła wymiana informacji. Każdy Klient ma zapewnioną obsługę i pomoc w swoim ojczystym języku. TimoCom nalicza opłatę w wysokości zaledwie 12,50 euro za opracowanie jednego zlecenia. „Niezależne biuro inkaso to duże wsparcie dla naszego przedsiębiorstwa. Pozwala nam w krótkim czasie pozasądowo odzyskać nieuregulowane płatności. Odzyskanie pieniędzy przez TimoCom jest znacznie tańsze i łatwiejsze od usług tradycyjnych biur prawnych, szczególnie tych zagranicznych. Firma, która nie płaci swoich zobowiązań jest blokowana w bazie TimoCom, dzięki czemu od razu wykluczane są tzw. „czarne owce”. Ostatecznie większość transakcji zrealizowanych dzięki TimoCom kończy się jednak pomyślnie” – podsumowuje Beata Kwiatkowska, kierownik działu windykacji i obsługi prawnej.

Więcej informacji na temat firm znajduje się na stronach www.timocom.pl oraz www.translogistyka.eu


 

Katagoria: giełdy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.