Select Page


TimoCom: stałe zlecenia w zasięgu ręki


 

Branża TSL w Polsce dyktuje ciągłe zmiany. Wymusza na uczestnikach łańcucha transportowego jak najlepsze zabezpieczenie się w obliczu konkurencji ze strony firm Unii Europejskiej, a także na terenie naszego kraju. Znalezienie nowej grupy zleceniodawców, sprawna wymiana informacji i zapewnienie obsługi na najwyższym poziomie wiąże się najczęściej z koniecznością wykonania konkretnych działań. Pomocnym narzędziem jest tutaj elektroniczna platforma przetargowa TC eBid® firmy TimoCom, z której skutecznie skorzystała firma Thx Logistyka.

Dynamicznie rozwijająca się firma Thx Logistyka sp. z o.o. z Krakowa działa na rynku od 1992r. Zajmuje się kompleksową obsługą logistyczną, a także dystrybucją i zaopatrzeniem, specjalizuje się przy tym w przewozach międzynarodowych. Spółka posiada własną nowoczesną flotę zestawów oraz stale pracujących dla niej podwykonawców. Przedsiębiorstwo dynamicznie się rozwija dzięki doświadczeniu i inwestowaniu w nowe technologie.

Profesjonalne rozwiązania dla branży transportowej

Firma Thx Logistyka, chcąc zwiększyć swoją efektywność i wydajność, wiosną 2010r. skorzystała z produktów oferowanych przez przedsiębiorstwo TimoCom Soft- und Hardware GmbH. Jest to dostawca usług IT dla branży transportowo-logistycznej. Od tamtej pory Thx Logistyka korzysta z wiodącej na europejskim rynku giełdy ofert transportowych TC Truck&Cargo® oraz platformy online dla europejskich przetargów transportowych TC eBid®.

Polskie firmy transportowe często mają ograniczony zasięg dotarcia do załadowców z sektora przemysłowo-handlowego w całej Europie. Firma TimoCom  dzięki platformie TC eBid® zapewnia międzynarodowe ładunki i oferty stałej współpracy od europejskich producentów. Najważniejsza jest jednak aktywność w składaniu ofert i nie zrażanie się niepowodzeniami. Składając oferty do przetargu przewoźnik umożliwia międzynarodowym firmom załadowczym zwrócenie uwagi na swoją działalność. Zleceniodawca dzięki temu może nawiązać nową korzystną współpracę i wybrać najlepszą flotę spośród rynkowej konkurencji. Przewoźnicy składając oferty do przetargów nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów.

Pewność, skuteczność, międzynarodowy zasięg

Również firma Thx Logistyka za pomocą TC eBid® otrzymała dostęp do wielu przetargów w całej Europie. Renata Duduś, Manager ds. Sprzedaży wspomina:
„Kiedy węgierski producent ogłosił na platformie TC eBid® przetarg na transport, bez wahania złożyliśmy bezpłatnie swoją ofertę. Spełnialiśmy przecież wszystkie warunki określone w przetargu. Zaproponowaliśmy odpowiednią cenę i cierpliwie, ale w napięciu oczekiwaliśmy na wynik przetargu. Wcześniej nie mieliśmy doświadczeń z taką formą organizowania zleceń. Zaledwie kilka dni później otrzymaliśmy informację, że jesteśmy jedną z trzech firm wybranych do współpracy w drodze przetargu. Z producentem tym współpracujemy do tej pory i wykonujemy z powodzeniem jego zlecenia”.

Thx Logistyka zyskała dzięki temu nowe możliwości biznesowe i pewność dalszego planowania. Zagraniczny producent postawił na konkurencyjną cenę, jakość usługodawcy i bezpieczeństwo transakcji. Firma Thx Logistyka jest sprawdzonym przez TimoCom wiarygodnym kontrahentem, posiada wszelkie niezbędne licencje, certyfikaty i decyzje wymagane w branży.

Przejrzystość i prostota obsługi

Proces przetargowy na platformie TC eBid® jest dla każdej ze stron prosty, szybki i wygodny. Wszystko odbywa się online. Załadowcy ogłaszają przetargi na stałe zlecenia transportowe na terenie całej Europy. Każdym przetargiem mogą dotrzeć potencjalnie do 30.000 sprawdzonych usługodawców transportowych z całego kontynentu. Klienci TimoCom są regularnie informowani o nowych przetargach i mają możliwość składania ofert na wybrane przez siebie kontrakty. To pozwala im na odpowiednią reakcję we właściwym czasie. Europejskie zlecenia są w zasięgu ich ręki.

Dodatkowe korzyści: bezpieczeństwo i dostęp do informacji
Firma Thx Logistyka zwraca również uwagę na szereg dodatkowych opcji w programie i korzyści jakie płyną z bycia klientem TimoCom. Przede wszystkim ważny jest wielostopniowy pakiet bezpieczeństwa TC Secure. Na szczególne zainteresowanie zasługuje też TC CashCare, czyli dział windykacji. Thx Logistyka wie, że TimoCom, jako jedyne przedsiębiorstwo prowadzące giełdę przewozów i przestrzeni ładunkowych posiada także własne biuro inkaso. Przy ewentualnych problemach z opieszałymi płatnikami wspiera klientów w pozasądowym egzekwowaniu płatności przez niezależny dział prawny.

Thx Logistyka korzysta także ze specjalnej infolinii TC Assist. Za jej pomocą pracownicy firmy uzyskują odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące całego biznesu transportowego, produktów TimoCom, dowiadują się o aktualnych trendach rynkowych. Wiedzą, że eksperci TimoCom dysponują szeroką wiedzą fachową i doświadczeniem.

Klucz do sukcesu

Podsumowując Renata Dudus podkreśla „TimoCom dzięki platformie TC eBid® pozwolił naszej firmie brać udział w ogólnoeuropejskich przetargach, do których wcześniej nie mieliśmy dostępu. Tym samym pomógł nam zwiększyć wydajność oraz zredukować koszty. Dzięki podpisanej za pomocą TC eBid® długoterminowej współpracy z węgierskim producentem firma lepiej wykorzystuje swój potencjał przewozowy i zapewnia sobie tym samym płynność i konkurencyjność na rynku”.

Więcej informacji o firmach dostępnych na stronach www.timocom.pl oraz www.thxlogistyka.pl


 

Katagoria: giełdy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.