Select Page


TimoCom: unowocześnia połączenie internetowe


 

TimoCom, oferent giełdy transportowej, podpisał w kwietniu 2012 nową umowę z Cogent Communications, jednym z wiodących dostawców Internetu. Jeszcze bardziej wydajne połączenie sieciowe stanowi wyraźną przewagę konkurencyjną w szybkim tempie codziennego dnia transportowego: użytkownicy z Europy Wschodniej korzystając z platform są więc do 30% szybsi.

„Decyzja, aby „wprowadzić na pokład” Cogent jako następnego operatora sieci, związana była z naszym strategicznym ukierunkowaniem na przyszłość. Po pierwsze ważną rolę odgrywa tu bezpieczeństwo, ponieważ jesteśmy w stanie lepiej radzić sobie w ewentualnych trudnościach. Po drugie chcemy oferować naszym klientom jeszcze lepsze połączenie”, wyjaśnia Marco Haack, Dyrektor IT ds. Infrastruktury i Serwisu.

200 razy więcej danych niż za pomocą przeciętnego połączenia DSL
Prawie nieograniczona przepustowość o prędkości 1 Gigabit przekonała oferenta giełdy transportowej TC Truck&Cargo®  oraz platformy przetargowej TC eBid® . W porównaniu z tempem przeciętnego połączenia DSL, potencjalnie do 200 razy więcej danych może zostać przetransmitowanych dzięki nowemu łączu. Wielu europejskich dostawców internetowych jest również związanych z Cogent Communications, co jest dodatkową zaletą dla transmisji danych. Można to sobie obrazowo wyobrazić jako dystrybucję listów na poczcie. Zanim list znajdzie swoją drogę od nadawcy do odbiorcy, musi przejść wiele stacji. Od skrzynki pocztowej do urzędu pocztowego, od centrum dystrybucji do skrzynek, które na końcu są przetransportowywane z ciężarówki do swoich miejsc przeznaczenia. W informatyce te etapy pośrednie między pośrednikami nazywa się „węzłami” (ang. hop)”. I tutaj również sprawdza się zasada: im mniej etapów, tym szybciej mogą zostać przesłane pakiety danych.

Dzięki dobrej emisji danych korzystają przede wszystkim użytkownicy TimoCom w Europie Wschodniej, którzy mogą obecnie, w niektórych krajach, pracować z programami do 30% szybciej.  Dla TimoCom krok ten stanowi logiczną konsekwencję. Od samego początku przedsiębiorstwo stawia na najnowocześniejsze technologie IBM i Oracle. Nawet na wypadek tak mało prawdopodobny, jakim jest zniszczenie serwera w głównej, niemieckiej centrali w wyniku klęski żywiołowej, zabezpieczono się tworząc kompletny system kopii zapasowych.

„Chcemy zapewnić użytkownikom TimoCom możliwie jak najlepsze warunki pracy. Jeśli klient osiąga sukces, nam również dobrze się powodzi“, komentuje Marcel Frings, Chief Representative Firmy TimoCom.

Dalsze informacje na temat TimoCom oraz Cogent Communications znajdziecie Państwo na stronie www.timocom.pl lub www.cogentco.com.


 

Katagoria: giełdy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.