Select Page


Trans.eu: Mobilna wersja na Androida już dostępna


 

Właściciele telefonów komórkowych z systemem Android mogą już korzystać z mobilnej wersji systemu Trans.eu. Operator systemu właśnie udostępnił ją w sklepie Google Play, a także na  stronie internetowej Trans.eu . Wersja na smartfona jest darmowa.

Aby komfortowo korzystać z Transa na komórce wystarczy zaopatrzyć się w telefon z systemem Android w wersji 2.1 lub wyższej. Trans w wersji na komórkę jest aplikacją uproszczoną i nieco „okrojoną” w stosunku do wersji oferowanej dotychczas na PC.

Jedną z najważniejszych opcji programu jest możliwość szybkiego wyszukiwania ofert wolnych pojazdów oraz ładunków w promieniu 300 km. System automatycznie wykrywa położenie szukającego i wyświetla oferty znajdujące się najbliżej niego.

Ważne jest, aby w telefonie włączona była opcja geolokalizacji- tylko w takim przypadku oferty ładunków i pojazdów będą się wyświetlać. Wyszukiwanie ofert można doprecyzować wpisując m.in. rodzaj nadwozia czy maksymalny ciężar ładunku. Parametry ofert, które interesują użytkownika można zapisać w postaci filtra – dzięki temu za każdym razem system będzie wyświetlał tylko pożądane ładunki czy pojazdy.

W wersji mobilnej po znalezieniu ładunku lub pojazdu z oferentem można skontaktować się podobnie jak w przypadku wersji na PC – za pośrednictwem komunikatora tekstowego, a także telefonicznie. W tym drugim przypadku program automatycznie zaciągnie z profilu giełdowego numer telefonu oferenta i wyświetli go na ekranie naszego smartfona.

Szczegóły każdej rozmowy tekstowej gromadzone są – podobnie jak w pełnej wersji giełdy – w archiwum. Łatwo więc można wrócić i przypomnieć sobie najważniejsze ustalenia z rozmowy z kontrahentem.

Obecnie wersja na Androida nie pozwala użytkownikom na korzystanie z takich funkcji jak m.in. system zgłoś dłużnika, system planowania i kalkulacji trasy TransMap, system ratingowy (oceny i komentarze klientów) czy np. forum transportowe. Jednak – jak potwierdza Grzegorz Haładus z Departamentu Komunikacji firmy- wraz ze wzrostem popularności wersji mobilnej będzie ona rozbudowywana o nowe funkcjonalności.

Przy okazji premiery wersji Trans.eu dla Androida Haładus zaprzeczył także, jakoby firma prowadziła prace nad stworzeniem kolejnych wersji pod urządzenia firmy Apple, system Symbian czy telefony Blacberry.

“Wg naszych danych na urządzeniach Apple w Polsce pracuje zaledwie kilka procent użytkowników Trans.eu. Jeszcze mniej korzystałoby z naszego systemu pod Symbianem czy Blackberry. To wciąż zbyt mało, aby myśleć o pisaniu Transa pod te systemy. Najbardziej popularny na platformie PC w dalszym ciągu jest Windows, a w przypadku urządzeń mobilnych Android stąd decyzja o rozwijaniu giełdy pod te systemy operacyjne. Jeżeli preferencje klientów się zmienią, na pewno wrócimy do tematu” – dodaje Haładus.

Więcej informacji…


 

Katagoria: giełdy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.