Select Page


TRANS: Nowa wyszukiwarka ofert


 

Użytkownicy najpopularniejszej polskiej giełdy ładunkowej TRANS od kilku tygodni mogą korzystać z nowej wersji wyszukiwarki ofert frachtów i przestrzeni ładunkowych. Wprowadzone zmiany pozwolą na jeszcze szybsze i łatwiejsze przeglądanie zasobów giełdy TRANS.  Oprócz znanego już użytkownikom mechanizmu inteligentnego wyszukiwania ofert (po kraju, miejscowości i kodzie) udostępnione zostały dwie nowe możliwości wyszukiwania: ‚w promieniu’ oraz po kilku kodach jednocześnie.

Nowe mechanizmy, nowe możliwości

Opcja wyszukiwania ofert ‚W promieniu’ umożliwia  wyszukanie tych ofert, które znajdują się w zadanej przez użytkownika odległości (np. 50 km) od lokalizowanych punktów np. załadunku czy rozładunku.  Przykładowo, wyszukując ładunek z punktu Pl Wrocław (50-001) do D Berlin (10115) i określając  promień na „30 km” system wyszuka nam te oferty, w których załadunek towaru ma nastąpić we  Wrocławiu lub nie dalej jak 30 km od stolicy Dolnego Śląska, a miejscowość rozładunku musi być w  Berlinie lub odległości maksymalnej nie większej niż 30 km.  Użytkownik giełdy sam ustala wartość promienia, po jakim odbywa się wyszukiwanie wiadomości.

Pracę klientom Trans-a ułatwi także mechanizm wyszukiwania „po kilku kodach jednocześnie”.  Ta funkcja pozwala na jednoczesne śledzenie zasobów ofertowych giełdy nawet na 9 różnych trasach. Wystarczy wpisać 1,2 lub nawet 3 punkty załadunku i tyle samo punktów rozładunku, żeby system wyświetlił nam kilkaset ofert odpowiadających tym kryteriom. Wyszukiwanie ofert może odbywać się w systemie liniowym bądź krzyżowym.

We współpracy z klientami

Nowa wersja wyszukiwarki powstała we współpracy i dzięki sugestiom użytkowników giełdy, którzy  wskazywali na potrzebę rozbudowy systemu wyszukiwania, tak by wyszukiwanie ofert pojazdów i ładunków odbywało się jeszcze szybciej i w bardziej przyjazny użytkownikowi sposób. Na przebudowę  systemu miała też wpływ stale rosnąca liczba ofert giełdowych, która w minionym miesiącu przekroczyła cyfrę 65 000. Aktualnie użytkownikami giełdy jest prawie 200 tys. osób profesjonalnie zajmujących się spedycją i transportem z całej Europy.

Więcej informacji o nowych mechanizmach wyszukiwania ofert można znaleźć na www.trans.eu


 

Katagoria: giełdy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 9 lat temu.