Select Page


Transics: Duńska policja wyposażona w oprogramowanie OCTET


transics
 

Firma Transics, europejski lider w dziedzinie rozwiązań do zarządzania danymi dla sektora transportu i logistyki, wyposażyła duńską policję w oprogramowanie OCTET, które pomoże policjantom w sprawdzaniu danych z tachografów. Rozwiązanie DIS-Transics zostało już wcześniej wdrożone we wszystkich innych krajach skandynawskich.

Zainspirowana entuzjastycznymi ocenami swoich kolegów z innych krajów skandynawskich, duńska policja zwróciła się do firmy Transics o rozwiązanie, które mogłoby pomóc jej inspektorom drogowym w analizowaniu danych z tachografu bezpośrednio na drodze. W przeciwieństwie do obecnie wykorzystywanego oprogramowania, rozwiązanie Transics pozwala na bezpośredni dostęp do danych z tachografów. Umożliwia to inspektorom natychmiastowe sprawdzenie zgodności z duńskimi i europejskimi przepisami, dotyczącymi czasu prowadzenia pojazdu i odpoczynku.

Cieszymy się, że duńska policja również wybrała OCTET. Podobnie jak w innych krajach skandynawskich, od teraz również duńskie organy porządku publicznego będą w stanie aktywnie monitorować przewoźników i ich kierowców – powiedział Ingo De Schrijver, manager ds. sprzedaży w Transics Scandinavia.

Kontrola drogowa danych z tachografów
W 2011 roku duńska policja nabyła pakiet oprogramowania opracowany przez jednego z konkurentów firmy Transics. Oprogramowanie zapewniało wszystkie niezbędne funkcje analityczne, ale było nieodpowiednie do wykorzystania podczas kontroli drogowych. Wiedząc, że funkcjonariusze w innych krajach skandynawskich są w stanie sprawdzić dane z tachografu na drodze dzięki OCTET’owi, policjanci z Danii zainteresowali się tym rozwiązaniem. Łatwość w obsłudze oprogramowania była jedną z cech, które zdobyły szczególną przychylność duńskiej policji podczas serii intensywnych testów. Ponadto policjanci byli pod wrażeniem dokładności przetwarzania danych z tachografów, co wynika z zakresu danych, które mogą być przetworzone, jak również szczegółowego poziomu analizy, przedstawionej w postaci wykresów i raportów. Dzięki temu, na wykresie można porównać aktywność wg kierowców, pojazdów lub okresu czasowego. Wszystko to za pomocą naciśnięcia jednego klawisza.

Ponadto w systemie dostosowano obliczanie kar za naruszenia, w celu spełnienia konkretnych przepisów prawa duńskiego, np. 5% lub 5-minutowa tolerancja oraz ulgi dla kierowców w przypadku, kiedy możliwe są różne interpretacje.

Oprogramowanie OCTET wydawało się najbardziej logicznym wyborem dla duńskiej policji. Nowy kontrakt doskonale odzwierciedla również zaangażowanie Transics w wyposażenie sił policyjnychw całej Europie, co w znaczący sposób zwiększa skuteczność służb – mówi Christian Vadant, Dyrektor Generalny DIS-Transics.

Zarządzanie czasem pracy dla prywatnych firm transportowych i logistycznych oraz kontrole administracyjne dla władz
Transics oferuje bardzo szeroką gamę rozwiązań do zarządzania flotą pojazdów. Oferowany produkt do analizy danych z tachografów skierowany jest zarówno do sektora prywatnego, jak i publicznego – wspiera zarówno przedsiębiorstwa, jak i organy porządku publicznego. Oprogramowanie OCTET zostało opracowane przez DIS-Transics, francuską filię Transics. Jako znany ekspert w swojej dziedzinie, z ponad 20-letnim doświadczeniem, DIS-Transics jest częścią grupy Transics od 2007 roku. Obecnie firma skupia się na dwóch głównych obszarach: zarządzaniu czasem pracy dla prywatnych firm transportowych i logistycznych oraz kontrolach administracyjnych dla władz. Oprogramowanie DIS-Transics jest używane przez setki przewoźników w Europie, a także organy porządku publicznego we Francji i dwunastu innych krajach europejskich.

www.transics.com


 

Katagoria: giełdy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.