Select Page


Air-Weigh: Nie płać za nadwagę


 

Jak uczciwie przechytrzyć inspekcję – zainstalować pokładowe urządzenie do ważenia. Koniec z karami za przeważenie, czas na lepsze zarządzanie ładunkiem.

Instalacja pokładowych systemów ważenia stanowi szybki i prosty krok w tym kierunku racjonalizacji kosztów w firmie, zwiększania zysku. Wraz z zastosowaniem pneumatycznych systemów zawieszenia w samochodach ciężarowych została otwarta możliwość używania mobilnego urządzenia zarządzającego ładunkiem. Do tej pory istniały tylko czujniki tensometryczne, które były drogie, delikatne i skomplikowane w instalowaniu na podwoziu ciężarówki, a zatem były mało używane. Obecnie nie wystarczy mieć pomiar z tolerancją do kilku ton, a więc stare systemy stały się mało przydatne.

Najnowsza generacja systemów zarządzania ładunkiem korzysta z cyfrowej techniki. Rejestracja danych odbywa się przez czujnik ciśnienia, który natychmiast zamienia obliczoną wartość w elektryczny sygnał, który jest w związku z tym przekazywany przez kable elektryczne. Tolerancja pomiaru dla najnowszych urządzeń pomiarowych Air-Weigh wynosi 0,2 % z brutto ładunku. Air-Weigh, to amerykańskie przedsiębiorstwo, które znajduje się wśród przedsiębiorstw specjalizujących się w zarządzaniu ładunkiem dla samochodów ciężarowych i produkuje wyposażenie najnowszej generacji.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.