Select Page


AutoMapa 6.6: – zobacz, gdzie są korki!


 

Wizualizacja danych o aktualnych utrudnieniach i blokadach na drogach, Asystent Pasa Ruchu dla Polski i Europy oraz nowe funkcjonalności systemu AutoMapa Traffic. AutoMapa 6.6 pokazuje, gdzie są korki i podpowiada, jak je pokonać!

AutoMapa, jako pierwsza nawigacja na świecie, udostępnia wizualizację natężenia ruchu na polskich drogach. Dzięki niej, kierowcy mogą w końcu zobaczyć, jak wygląda aktualna średnia przepustowość ulic i gdzie można spodziewać się utrudnień w ruchu.

Podczas nawigacji, użytkownicy AutoMapy są wspierani przez technologię LiveDrive!, dzięki której, prócz informacji o sytuacji drogowej przekazywanej w czasie rzeczywistym, pobierane są z serwera AutoMapa Traffic dane o aktualnych utrudnieniach i blokadach na drodze. Dane wpływają na wyznaczanie tras i pozwalają ograniczyć do minimum problemy wynikające z nowej organizacji ruchu w okolicy zablokowanych odcinków.

Jak podkreśla Janusz M.Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy, kierowcy często nie potrafią pokonać swoich wieloletnich przyzwyczajeń. Trasa, którą jeździli przez wiele lat – zwłaszcza w mieście, jest dla nich zawsze najszybsza. Tymczasem ruch drogowy to żywy organizm, który zmienia się każdego dnia o każdej porze. Wsiadając do samochodu kierowca nie wie, jak wygląda aktualna sytuacja na drogach, czy gdzieś nie doszło do wypadku lub innego zdarzenia drogowego powodującego korki. AutoMapa posiada te informacje i w oparciu o nie wyznacza najlepszą aktualnie trasę do celu. Jeżeli jednak kierowca chce pojechać zgodnie ze swoją intuicją – dzięki wizualizacji przepustowości dróg będzie mógł zobaczyć, czy na innych drogach są korki i spowolnienia, czy też ruch odbywa się płynnie.

W najnowszej AutoMapie 6.6 wprowadzono również nowe rozwiązania w funkcjonowaniu systemu AutoMapa Traffic. Kierowcy, poprzez komunikaty głosowe, są informowani o korekcie w planowanym czasie dojazdu do celu spowodowanej zmianami w aktualnym ruchu drogowym. Gdy zdarzy się wypadek, lub na planowanej trasie przejazdu pojawi się korek, AutoMapa sprawdzi możliwości przejazdu trasami alternatywnymi i wybierze najlepsze rozwiązanie podając przy tym nowe informacje o planowanej godzinie dotarcia do celu.

Zgodnie z oczekiwaniami ponad pół milionowej rzeszy użytkowników, AutoMapa 6.6 została również rozbudowana o Asystenta Pasa Ruchu dla Polski i innych krajów Europy. Ułatwia on pokonywanie skomplikowanych skrzyżowań prowadząc jak po sznurku właściwym pasem ruchu. Dojeżdżając do skrzyżowania, AutoMapa informuje czytelnymi ikonami, którymi pasami możemy jechać, aby nie zboczyć z trasy.

AutoMapa 6.6 działa w oparciu o najnowsze mapy Polski i Europy oznaczone symbolem 1008 opracowane w sierpniu 2010 roku. Jak zwykle, legalni użytkownicy posiadający ważną subskrypcję mogą ją pobrać bezpłatnie ze strony www.AutoMapa.pl

Więcej: www.AutoMapa.pl


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 9 lat temu.