Select Page


AutoMapa 6.8: Polacy nie muszą stać w korkach


 

AutoMapa 6.8 jest już drugą tegoroczną aktualizacją map i programu. Mapy Polski opracowane zostały przez czołowego polskiego dostawcę map – Geosystems Polska, w ostatnich dniach lutego 2011 roku. Liczba miejscowości w AutoMapie wzrosła do ponad 103.5 tys i stanowi najpełniejszą bazę miejscowości wśród wszystkich programów nawigacyjnych. Liczba miast i miejscowości z kształtami budynków i ich adresami punktowymi wzrosła aż o 15% i osiągnęła rekordowy poziom 5060 sztuk. Aż 98% ludzi mieszkających w miastach objętych jest adresami punktowymi pozwalającymi na nawigację do konkretnego budynku z przypisanym adresem. Dzięki temu, łączna baza punktów adresowych w Polsce przekroczyła poziom 2 mln 966 tys. W nowej AutoMapie 6.8 uwzględniono również bezkonkurencyjną liczbę ponad 639 tys Użytecznych Punktów.

Mapy Europy, opracowane przez NAVTEQ – światowego lidera rozwiązań mapowych, dostępne są w najnowszej specyfikacji Q1 2011. Rozwiązanie takie zapewnia najświeższy i najaktualniejszy na rynku obraz realnych danych z europejskich dróg.

AutoMapa już od ponad 2 lat konsekwentnie rozwija technologię AutoMapa Traffic ułatwiającą pokonywanie korków i zatorów drogowych. Jak wynika z raportu opracowanego przez firmę doradczą Deloitte i Targeo.pl na podstawie danych wykorzystywanych w systemie AutoMapa i Targeo Traffic, mieszkańcy tylko siedmiu największych polskich miast tracą rocznie 4,2 mld zł przez korki, co stanowi równowartość wydatków budżetu państwa na naukę. AutoMapa Traffic pozwala kierowcom sprawnie lawirować pomiędzy miejskimi i drogowymi zatorami. Najnowsza wersja 6.8 uwzględnia dodatkowo m.in. informacje o progach zwalniających na drogach publicznych. Wraz z danymi o sygnalizatorach świetlnych zainstalowanych na polskich drogach, dane te uzupełniają stale rosnącą bazę statystycznych danych SmartRoutes i pozwalają precyzyjnie planować czas i trasę podróży.

Użytkownicy wykorzystujący technologię LiveDrive! mogą polegać na najnowszych danych drogowych przesyłanych w czasie rzeczywistym bezpośrednio z serwerów AutoMapa Traffic. Mogą skorzystać również z wizualizacji natężenia ruchu drogowego. Po każdym pobraniu nowych danych LiveDrive! AutoMapa automatycznie analizuje i w razie potrzeby zmienia trasę jazdy zawsze szukając najkorzystniejszego jej przebiegu. Nowa AutoMapa 6.8 to również wsparcie dla nowych użytkowników dróg. Wspólnie z fundacją Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny”, AutoMapa opracowała nowy typ trasy nazwany „Trasa Łatwa”. Jest ona rekomendowana kierowcom z mniejszym doświadczeniem drogowym oraz osobom, dla których najważniejszy jest spokój i łatwość jazdy. Zgodnie z doświadczeniem Fundacji działającej na rzecz bezpieczeństwa drogowego Trasa Łatwa stara się omijać skręty w lewo oraz unika zawracania. Jednocześnie, tam, gdzie będzie to możliwe, stara się nie prowadzić przez ronda oraz wybierać drogi możliwie najwyższej kategorii.

Wielką popularnością wśród użytkowników AutoMapy cieszy się funkcja wspierająca kierowców podróżujących z CB Radio. Dzięki informacjom o tak zwanym pikietażu w AutoMapie kierowca nie musi szukać informacji o kilometrze drogi, po której jedzie. Dane o mijanych słupkach kilometrowych wyświetlane są bezpośrednio na ekranie nawigacji. W najnowszej wersji 6.8 uaktualnione zostały pozycje słupków dla dróg krajowych, oraz dodane słupki na drogach wojewódzkich w największych polskich województwach.

Nowa AutoMapa 6.8 dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich użytkowników posiadających ważną subskrypcję. Program można pobrać ze strony www.AutoMapa.pl


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.