Select Page


AutoMapa: aktualizacja on-line zamykanych i otwieranych odcinków dróg


 

Nadchodzą gigantyczne zmiany w organizacji ruchu w centrum Warszawy i innych polskich miast. Ponad 400 odcinków dróg w Polsce jest remontowanych. Setki objazdów. Informacje o nich znajdują się w AutoMapie i są aktualizowane w trybie on-line!

Polskie drogi przed Euro 2012 przypominają wielki plac budowy. Prace budowlane i remontowe trwają na wszystkich kluczowych trasach łączących południe z północą Polski i wschód z zachodem. Na drodze krajowej nr 8 od Piotrkowa Trybunalskiego do granicy województwa mazowieckiego (czyli łącznie przez ponad 80 kilometrów) kierowcy do dyspozycji mają tylko po jednym pasie ruchu. Ponad 20 remontów prowadzonych jest na popularnej „siódemce”, czyli trasie Warszawa – Gdańsk.

Mieszkańcy Warszawy przygotowują się do największego paraliżu komunikacyjnego w ciągu wielu ostatnich lat. Już teraz zamknięta jest ulica Sokola pomiędzy Wybrzeżem Szczecińskim a ulicą Zamoyskiego, jak również ograniczono ruch na ulicy Grzybowskiej co skutkuje potężnymi korkami w centrum miasta. Natomiast od 11 czerwca 2011 roku, w związku z budową drugiej linii metra wyłączona z ruchu zostanie jedna z głównych arterii miasta – ul. Świętokrzyska i Prosta. Normalny ruch na tych ulicach zostanie przywrócony dopiero w 2013 roku po zakończeniu budowy centralnego odcinka II linii metra. Dodatkowo, w ciągu wakacji zostanie ograniczony ruch na czterech warszawskich mostach.

„- Nowoczesna nawigacja musi być inteligentna, a lider rynku powinien przodować w innowacyjnych rozwiązaniach. Dlatego AutoMapa, jako pierwsza i jedyna do tej pory nawigacja, posiada dane o remontach polskich dróg i jest w stanie reagować natychmiast na zmiany w organizacji ruchu. Technologia LiveDrive! pozwala bowiem nie tylko na przesyłanie informacji o korkach i wykorzystywanie tych danych do możliwie najszybszego przejechania trasy, ale również na zasilanie nawigacji w nowe i niespodziewane zdarzenia drogowe. Tak, by kierowcy podróżujący z AutoMapą ze spokojem i bez nerwów mogli dojechać do celu.” – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy.

11 czerwca, użytkownicy AutoMapy wykorzystujący technologię LiveDrive! zobaczą na ekranach swoich nawigacji świeżo wyłączone ulice w Warszawie, a AutoMapa poprowadzi ich innymi drogami tak, by pokonać korki, które sparaliżują miasto.  Dzięki systemowi AutoMapa Traffic pokonają komunikacyjny chaos najszybszą możliwą trasą, dzięki informacjom o korkach i innych utrudnieniach w ruchu dostępnych w czasie rzeczywistym.

Aktualną sytuację drogową sprawdzić można w AutoMapie wykorzystując funkcję wizualizacji przepustowości dróg, oraz w serwisie internetowym Targeo.pl, gdzie prezentowane są również dane historyczne oraz prognozy ruchu drogowego na kolejny dzień.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.