Select Page


AutoMapa: najdynamiczniej rozwijanym programem do nawigacji!


 

Już po raz szósty w tym roku AutoMapa udostępniła swoim użytkownikom nową wersję map i programu. AutoMapa 6.6.2 przynosi nie tylko nowe funkcje, ale przede wszystkim najaktualniejsze mapy uwzględniające bieżące remonty i nowo oddane odcinki dróg!

AutoMapa 6.6.2 to kolejny krok w rozwoju systemu AutoMapa Traffic. Dzięki technologii LiveDrive! pozwalającej na przesyłanie bieżących danych o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, użytkownicy AutoMapy otrzymują nowe narzędzie: możliwość zmian ograniczeń prędkości w na podstawie zdarzeń AM’Traffic. Pozwoli to na zdalną aktualizację bazy ograniczeń prędkości znajdujących się w AutoMapie, a co za tym idzie, dane te wpłyną na jeszcze dokładniejsze określenie czasu dotarcia do celu w zmieniającym się ruchu miejskim.

Posiadacze urządzeń bez dostępu do Internetu docenią z pewnością nową funkcjonalność aplikacji AutoMapa Center, dzięki której, wraz z aktualizacją danych Smart Routes będą teraz mogli pobierać do swoich urządzeń dane o zdarzeniach drogowych dostępnych w systemie AutoMapa Traffic. Dzięki temu, informacje o remontach, zamknięciach dróg czy objazdach będą mogły być dostarczane do każdej nawigacji z AutoMapą.

AutoMapa 6.6.2 to jednak przede wszystkim nowe mapy Polski. Dane opracowane na koniec października uwzględniają nawet tak szczegółowe informacje drogowe, jak tymczasowe drogi powstałe w związku z rozbudową Trasy Toruńskiej w Warszawie i wynikające z tego zmiany kierunkowości niektórych dróg.

„Rozbudowa infrastruktury drogowej jest ciężkim czasem dla kierowców, ale jest rzeczą absolutnie niezbędną dla poprawy sytuacji drogowej w Polsce. Dlatego staramy się dać kierowcom narzędzie do skutecznej walki z zaburzonym rytmem drogowym i korkami, w postaci aktualnych map zawierających szczegółowe dane dotyczące bieżącej sytuacji w ich miastach i działającego w czasie rzeczywistym systemu informacji o korkach i sytuacji na drogach. Kluczową sprawą jest w tym przypadku aktualność map i szybki przepływ informacji, dlatego na bieżąco prezentujemy informacje o ruchu drogowym na terenie Polski w serwisie Targeo.pl oraz w widoku 2D bezpośrednio w AutoMapie– powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy.

Aktualizacja map, to również rozwój Asystenta Pasa Ruchu, który ułatwia kierowcom pokonywanie skomplikowanych skrzyżowań prowadząc ich jak po sznurku po właściwym pasie. W nowej AutoMapie kolejne tysiące skrzyżowań zostały szczegółowo opracowane na potrzeby tej funkcjonalności tak, by kierowca jadący z AutoMapą dokładnie wiedział, który pas powinien zająć, by płynnie przejechać przez skomplikowane skrzyżowanie.

Nowe mapy, to również kilkadziesiąt tysięcy nowych adresów punktowych, które rozbudowały największą, dostępną na rynku ich bazę, która w AutoMapie przekroczyła 2,833 mln adresów. Najnowsze mapy zawierają również ponad 3 miliony kształtów budynków, w tym ponad 1,316 mln budynków opracowanych w technologii 3D

AutoMapa od wielu lat szczyci się największą spośród wszystkich systemów nawigacji liczbą Użytecznych Punktów (POI). W najnowszej AutoMapie 6.6.2 ich liczba osiągnęła poziom blisko 605 tysięcy i każdego dnia, m.in dzięki serwisowi Miplo.pl rośnie o kolejnych 300 nowych rekordów.

Jak zawsze, najnowszą wersję AutoMapy legalni użytkownicy posiadający ważną subskrypcję mogą pobrać bezpłatnie ze strony www.AutoMapa.pl


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.