Select Page


AutoMapa: udostępnia nowe dane o korkach!


 

Najnowsze, opracowane w pierwszym tygodniu kwietnia, statystyczne dane o ruchu drogowym w Polsce pozwalają na jeszcze sprawniejsze pokonywanie korków z wykorzystaniem AutoMapy. Dzięki nim, AutoMapa może korzystać przy wyznaczaniu tras z prognozy ruchu drogowego i wybierać taki ich przebieg, by najlepiej dopasować je do pory dnia i tygodnia. Prognozy te stanowią najaktualniejszy obraz sytuacji na polskich drogach.

Wykorzystując aplikację AutoMapa Center, użytkownicy AutoMapy mogą zasilać nawigacje w najnowsze statystyczne dane o ruchu drogowym. AutoMapa, uwzględniając prognozy, dopasowane do pory dnia i miesiąca umożliwia dzięki temu jeszcze sprawniejsze wyznaczanie tras, pokonywanie korków i innych utrudnień drogowych.

„- Każdego dnia wzbogacamy naszą wiedzę o stanie ruchu drogowego w Polsce o dane łącznie z ponad 5 milionów kilometrów dróg. Uwzględniając przy tym wszystkie aktualne remonty i przebudowy. Dzięki temu kierowcy, których sprzęt uniemożliwia wykorzystanie technologii LiveDrive! pozwalającej na pobieranie danych o korkach i innych utrudnieniach drogowych w czasie rzeczywistym mają w swoich nawigacjach dokładny obraz drogowej rzeczywistości”– powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy.

Użytkownicy AutoMapy posiadający urządzenia z dostępem do Internetu mają możliwość pójść krok dalej korzystając z LiveDrive! Dane SmartRoutes, stanowiące konieczną podstawę dla LiveDrive!, zawierają statystyczny obraz dróg aktualizowany co dwa tygodnie. LiveDrive! daje dostęp do najnowszej sytuacji drogowej aktualizowanej co 2 minuty. Pozwala dzięki temu omijać nie tylko regularne korki tworzące się codziennie w tym samym miejscu i o tej samej porze, ale również korki nietypowe powodowane przez wypadki, roboty drogowe i tym podobne utrudnienia. Technologia LiveDrive! jest w tej chwili najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem traffic dostępnym na rynku nawigacji. Aktualną sytuację drogową zawierającą dane zarówno SmartRoutes jak i LiveDrive! sprawdzić można w każdej chwili w serwisie internetowym Targeo.pl, gdzie prezentowane są również dane historyczne oraz prognozy ruchu drogowego na kolejny dzień.

Najnowsza wersja danych SmartRoutes dostępna jest bezpłatnie, dla wszystkich legalnych użytkowników AutoMapy i jest do pobrania poprzez aplikację AutoMapa Center dostępną na stronie www.AutoMapa.pl


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 9 lat temu.