Select Page


AutoSock: dostępne dla samochodów dostawczych i ciężarowych


 

Czy utknąłeś w swojej ciężarówce w skutek nagłego opadu śniegu lub oblodzenia jezdni? Nie ma szans by ruszyć niezaładowanym pojazdem wskutek braku obciążenia osi napędowej? W takim razie AutoSock dla ciężarówek jest prostym rozwiązaniem problemu. Para AutoSock dla ciężarówek waży mniej niż 2 kg i jest łatwiejsza w montażu niż tradycyjne metalowe łańcuchy śnieżne. AutoSock poprawiają trakcję w szczególnie trudnych warunkach. Charakteryzują się szybkim i łatwym montażem i jeszcze łatwiejszym demontażem. Są sprawdzone pod względem współpracy z elektronicznymi systemami bezpieczeństwa. Co ważne mało ważą i zajmują niewiele miejsca. Nie spadają i są samocentrujące się.

Rozwój produktów AutoSock od początku prowadzono w ścisłej współpracy z producentami samochodów i niemieckim instytutem TÜV SÜD. Od 2001 AutoSock jest certyfikowany przez TÜV SÜD jako produkt poprawiający trakcję w szczególnie trudnych warunkach, tworząc nową kategorię produktów obok metalowych łańcuchów śnieżnych.
W 2008 AutoSock spełnił wymogi Önorm V5121 i został zatwierdzony jako ekwiwalent metalowych łańcuchów śnieżnych. W ciągu tego samego roku asortyment AutoSock dla ciężarówek uzyskał aprobatę Colorado Department of Transportation (CDOT) w Stanach Zjednoczonych jako wyposażenie poprawiające trakcję.

AutoSock został zatwierdzony w takich krajach jak Czechy i Słowacja jako legalny zamiennik metalowych łańcuchów na koła. Od pierwszych dni nad AutoSock współpracowało wiele firm takich jak Reutlingen University w Niemczech, wiodących producentów samochodów i producentów włókien tekstylnych. AutoSock został opracowany w celu zapewnienia dobrej przyczepności zarówno na lodzie, jak i śniegu. Powierzchnia styku z podłożem posiada specjalną konstrukcję zwiększającą tarcie.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.