Select Page


Becker: Premierowe urządzenia na IFA 2011


 

Już podczas wrześniowych targów IFA 2011 w Berlinie odbędzie się premiera nowych urządzeń nawigacyjnych marki Becker. Ready 50 i Becker Active 50 zostały wyposażone w duże pięciocalowe ekrany oraz całkowicie nowo opracowane  oprogramowanie z innowacyjnymi funkcjonalnościami, które wpisują się w tradycję marki Becker wyznaczania trendów na rynku.

Becker SituationScan
Jedną z nowości jest interaktywny asystent kierowcy, który analizuje jego zachowanie na drodze i domyśla się jego potrzeb na danym etapie podróży, a następnie na tej podstawie pomaga wyszukać przydatne funkcje, których użytkownik może nie znać lub nie mieć możliwości włączyć w trakcie jazdy. Przykładowo jeśli kierowca zjedzie z zaplanowanej trasy to podpowie mu, gdzie znajduje się np. najbliższa stacja benzynowa lub restauracja. Natomiast, gdy będzie dojeżdżać do celu podróży zaproponuje najbliższe miejsce parkingowe. Użytkownik może zaakceptować nową propozycję lub z niej zrezygnować. System działa w czasie rzeczywistym i uzupełnia serwis wiadomości o utrudnieniach na drodze TMC. „Zależało nam na stworzeniu oprogramowania, które będzie dodatkowym źródłem informacji dla kierowców oraz aktywnie wspomoże również niedoświadczonych użytkowników” powiedział Dr. Frank Mair dyrektor zarządzający United Navigation. Becker SituationScan ma za zadanie ułatwić pełne wykorzystanie funkcjonalności urządzenia.

Zawsze na czas z HQ TMC®
Kanał wiadomości o utrudnieniach na drogach TMC stał się jedną z najważniejszych funkcji nawigacyjnych, a w trakcie porannego dojazdu do pracy lub weekendowego wyjazdu poza miasto może okazać się niezastąpiony. Aby zapewnić aktualne informacje, także w miejscach, gdzie sygnał radiowy może być słabszy, w modelach Becker Ready 50 i Becker Active 50 udoskonalono ten system odbioru. HQ TMC został stworzony wspólnie z niemiecką firmą telematyczną AVANTEQ. Składają się na  niego odbiornik FM o dużym zasięgu, elastyczna antena  oraz technologia SUPERTUNE®, która analizuje rozmieszczenie i odległości pomiędzy nadajnikami i na podstawie zebranych danych łączy się z tymi, które gwarantują najlepszy odbiór. Dzięki temu urządzenie ma stale maksymalny zasięg i otrzymuje aktualne informacje TMC w czasie rzeczywistym. Oba nowe modele posiadają już opłacone TMC na Polskę.

Stylowy interfejs
Nowe menu główne zostało zaprojektowane w popularnym stylu „Aero” charakteryzującym się półprzezroczystymi szklanymi oknami. Subtelne animacje sprawiają, że grafika podczas zmian ekranów jest atrakcyjniejsza, a prosty i elegancki układ przycisków na ekranie zwiększa widoczność mapy. W centralnej części głównego menu znajduje się podgląd mapy Becker BullEye, dzięki któremu użytkownik zawsze wie, gdzie się znajduje i może szybko przejść do pełnego widoku mapy. Natomiast ikona Becker SituationScan umieszczona na  ekranie mapy umożliwia bezpośredni dostęp do ważnych w danej chwili funkcji.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.