Select Page


Benson Consultants: prestiżowa nagroda za SkyLogic


 

Inteligentny system zarządzania transportem SkyLogic został uhonorowany główną nagrodą w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2010”. Wyniki zostały ogłoszone 3 grudnia 2010 roku, podczas największej dorocznej imprezy środowiska logistycznego – Gali Logistyki i Transportu 2010. W uzasadnieniu Kapituła Konkursu wskazała na bardzo dobre efekty osiągane przez klientów Benson Consultants. W wyniku wdrożenia aplikacji SkyLogic można osiągnąć oszczędności kosztów transportu rzędu 26%.

Menadżerowie logistyki poszukują coraz to lepszych narzędzi informatycznych, które pozwolą im być bardziej innowacyjnymi a co za tym idzie powiększą ich przewagę konkurencyjną. Poszukiwanie takich nowatorskich pomysłów jest realizowane w ramach konkursu „Produkt Innowacyjny dla Logistyki”. Dnia 3 grudnia 2010 roku, podczas największej dorocznej imprezy środowiska logistycznego – Gali Logistyki i Transportu 2010, zostały ogłoszone wyniki ww. konkursu. Decyzją siedmioosobowego jury firma Benson Consultants, została uhonorowana główną nagrodą za inteligentny system zarządzania transportem SkyLogic. Zdaniem jury system posiada wszystkie cechy inteligentnego sytemu transportowego.

W uzasadnieniu zwrócono również uwagę na fakt, że na rynku istnieje wiele systemów wspierających zarządzanie transportem. Skupiają się one głównie na obsłudze floty. Tymczasem prawdziwą przewagę konkurencyjną można osiągnąć poprzez poprawę jakości podejmowanych decyzji. Temu właśnie służy system SkyLogic, optymalizujący trasy pojazdów i automatyzujący większość zadań dyspozytora. Z analizy finansowej wynika, że wdrożenie systemu SkyLogic może się zwrócić w niespełna pół roku. Potwierdzają to referencje uzyskane od klientów firmy. Odbierając nagrodę Prezes Zarządu Benson Consultants, Stanisław Żurawski powiedział – „Czujemy się zaszczyceni tak ważnym świadectwem uznania wyrażonym przez środowisko eksperckie dla wysiłków naszych programistów, zmierzających do implementacji sztucznej inteligencji i genetycznych algorytmów optymalizacyjnych do naszych rozwiązań informatycznych”.

Wyniku konkursu są ogłaszane podczas corocznej Gali Logistyki i Transportu, która zgromadziła w tym roku 500 menadżerów logistyki. Celem konkursu „Produkt Innowacyjny dla Logistyki” jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych innowacyjnych rozwiązań w branży TSL, które wdrożono w tym sektorze w ciągu ostatnich dwóch lat lub które wkrótce będą implementowane. Potrzebę nieustannego podążania w kierunku innowacji wyznaczają sami klienci usług logistycznych. Zadaniem konkursu jest zebranie i opisanie pojawiających się na rynku nowatorskich pomysłów, które mogą stać się zarówno innowacjami podtrzymującymi jak i przełomowymi.


Minione lata przyniosły dynamiczny rozwój Benson Consultants za sprawą naszego flagowego systemu optymalizacji logistyki SkyLogic. Nowoczesność i wizjonerskie rozwiązania docenili zarówno nasi Klienci jak i Kapituły Konkursów, przyznając nam nagrody. Zwieńczeniem naszych starań jest uzyskanie najbardziej prestiżowej nagrody środowiska logistycznego w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2010”.

Strategia Benson Consultants zakłada dalszy dynamiczny rozwój SkyLogic w stronę zastosowań sztucznej inteligencji. Chcemy tworzyć przyjazne dla użytkownika systemy informatyczne słuchając pomysłów naszych Klientów i dzieląc się z nimi doświadczeniem. Bezpieczeństwo i stabilność procesów logistycznych to dla nas priorytet.  www.benson.pl


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.