Select Page


Bezpieczny transport – 100% blokada nakrętki


wypadek
 

Rollock to blokada nakrętek kół ciężarowych, szwedzkiej produkcji zabezpieczenie szeroko stosowane w branży transportowej, jako wzmocnienie i rozwój procedur bezpieczeństwa firmowej floty.

 

Bezpieczeństwo na drodze to sprawa priorytetowa dla każdego kierowcy. Pojazdy ciężarowe, ze względu na swoje gabaryty i przewożony ładunek, stanowią jedno z największych zagrożeń na drodze. Najczęstszą, nieprzewidzianą przyczyną kraksy są luźne nakrętki, a w wyniku tego spadające koło. Rozpędzona opona ciężarowa jest w stanie zniszczyć wszystko na swojej drodze i niestety nie rzadko jest przyczyną poważnych obrażeń ciała lub śmierci w wyniku wypadku.

 

Czy warto narażać zdrowie i życie nie tylko nasze, ale i innych kierowców?

Poluzowane koło zawsze staje się przyczyną wielu problemów i kosztów z tym związanych, tj.:

  •  uszkodzenie obręczy, nakrętki, śruby,
  •  uszkodzenie opony,
  •  uszkodzenie innych części podwozia,
  •  stracony czas i przerwy (w razie awarii),
  •  nadgodziny

 

Dzięki zaciskom Rollock problem jest rozwiązany. Zapewniają one 100% bezpieczeństwa i całkowicie blokują nakrętki. Każdy zacisk blokuje dwie nakrętki i jest bardzo łatwy w montażu. Po dokręceniu nakrętek z odpowiednią mocą, należy nabić zaciski na nie. Po nabiciu, zęby zacisku zablokują dwie sąsiadujące nakrętki przed poluźnianiem się. Dodatkowym atutem zabezpieczeń jest prostota w montażu, wystarczy posiadać:

  •  zacisk,
  •  młotek bezodrzutowy,
  •  specjalny przyrząd do nabijania zacisku (jednorazowy koszt)

 

 

Ponadto zabezpieczenia nie pozostawiają śladów na nakrętkach oraz można je w prosty sposób usunąć. Jednakże, nie zaleca się ponownego używania ściągniętych zacisków.

 

Rollock z powodzeniem stosowany jest przy kołach aut ciężarowych, autobusów, lawet czy karetek.

 

prawidlowy_montaz

 

 

Zaciski zasadniczo różnią się od wskaźników, ich główną zaletę jest całkowita 100% blokada nakrętki przed odkręcaniem. W przypadku wskaźników prezentują one tylko czy nakrętka się poluźniła, czy też nie. W przypadku zacisków nie ma takiego problemu, wystarczy odpowiednio je zamontować, aby mieć spokój do kolejnej wymiany opon. Eliminują potrzebę ciągłego sprawdzania pozycji nakrętek jak jest w przypadku wskaźników. Zaciski działają według zasady: zakładasz – zapominasz.

 

Zaciski blokujące Rollock to niedrogi i idealny sposób by zagwarantować bezpieczeństwo na drodze eliminując jednocześnie potencjalne straty i koszty. Zaciski wraz z kluczem do ich nabijania dostępne w ofercie firmy Global Traders, wyłącznego dystrybutora na Polskę. Więcej informacji na stronie www.felgeo.pl.

 

 


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 4 lata temu.