Select Page


Bosch: Oszczędności dzięki nowej generacji centrali sygnalizacji pożaru


 

Korzyści finansowe płynące z wyboru centrali FPC-500
„Czas to pieniądz” to powiedzenie, którego używamy często, ale raczej nie w odniesieniu do konwencjonalnych centrali sygnalizacji pożaru. W ich przypadku o zakupie nadal decyduje niemal wyłącznie cena. Tymczasem warto zwrócić też uwagę na łatwość ich instalacji i obsługi, bo właśnie tu mogą kryć się znaczne oszczędności.
Nowa konwencjonalna centrala sygnalizacji pożaru Bosch 500 Series (FPC-500) została zaprojektowana, aby ułatwić użytkownikowi obsługę i zmniejszyć koszt jej instalacji. Dzięki intuicyjnym rozwiązaniom specjalistyczna wiedza nie jest już konieczna i każdy użytkownik może samodzielnie obsługiwać centralę.

– Projektantom centrali Bosch Security Systems zależało na skróceniu czasu potrzebnego na jej instalację i szkolenie instalatorów. To dlatego prawidłowa instalacja konwencjonalnej centrali sygnalizacji pożaru jest teraz tak prosta, że wystarczy tylko podstawowe, zajmujące mniej czasu i tańsze szkolenie instalatorów. Dodatkowo cały system przeciwpożarowy działa już po wykonaniu zaledwie kilku czynności, co skraca czas trwania instalacji i obniża jej koszt – podkreśla Krzysztof Kostecki, Product Manager Bosch Security Systems.

Aby uzyskać obiektywne opinie na temat nowej centrali sygnalizacji pożaru, niezależna firma przeprowadziła badanie na zlecenie Bosch Security Systems. Udowodniło ono, że obsługa centrali jest faktycznie bardzo prosta, a koszt jej instalacji niższy niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.

Testowi poddano grupę niedoświadczonych użytkowników. Porównywali oni użyteczność centrali FPC-500 z urządzeniami innych marek w ponad 450 przykładowych zastosowaniach. W ramach badania odbył się także test ekspercki, który pozwolił na zdobycie indywidualnych ocen doświadczonych instalatorów. Rezultatem badania było uzyskanie jednoznacznego potwierdzenia, że cel, jaki postawili sobie projektanci centrali sygnalizacji pożaru Bosch 500 Series został osiągnięty. Czas całkowitej instalacji centrali był najkrótszy w przypadku FPC-500 i to bez względu na to, czy instalator miał duże doświadczenie, czy też był amatorem. Niezależni instalatorzy, którzy przetestowali centralę, podkreślali, że jest bardzo intuicyjna i łatwa w konfiguracji.

– Instalacja FPC-500 jest tak prosta, że mógłbym oszczędzić nawet dwie godziny czasu, w porównaniu do produktów innych marek. Dodatkowo instalacja produktów konkurencji często wymaga dwóch instalatorów, w przypadku centrali FPC-500 jeden instalator wystarczy, o ile prawo nie stanowi inaczej. Obniża to koszty pracy o połowę – zauważył zawodowy instalator biorących udział w badaniu.

Koszt instalacji systemu przeciwpożarowego wynosi około jednej piątej całkowitego kosztu inwestycji w system, więc powinien być istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie konkretnego rozwiązania. Z kolei łatwiejsza, trwająca ponad godzinę krócej w porównaniu do produktów konkurencji, instalacja konwencjonalnej centrali sygnalizacji pożaru 500 Series i szybsza jej konfiguracja może przynieść klientom znaczne oszczędności.

Bosch Security Systems oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zabezpieczeń, ewakuacji i nagłośnienia. W skład oferty wchodzą systemy telewizji dozorowej, kontroli dostępu, alarmowe, sygnalizacji pożarowej, nagłośnieniowe, kongresowe oraz tłumaczeń symultanicznych. Systemy Bosch stanowią doskonałe rozwiązanie w wielu zastosowaniach, zarówno w instytucjach rządowych, obiektach użyteczności publicznej, jak również budynkach komercyjnych, szkołach i domach. Liczne nagrody branżowe, certyfikaty jakości oraz różnorodna lista obiektów referencyjnych m.in. Stadion Narodowy w Warszawie, PGE Arena w Gdańsku czy Polska Prezydencja, potwierdzają bogate doświadczenie i sukcesy na rynku systemów zabezpieczeń. Jeśli wymagasz rozwiązań, na których możesz polegać, wybierz Boscha.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. W obszarach techniki motoryzacyjnej, energetyki i wyposażenia budynków, technologii przemysłowej oraz dóbr użytkowych, ponad 300 000 pracowników Boscha wygenerowało w 2011 roku obrót w wysokości 51,5 mld euro. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 350 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. W roku 2011 Bosch przeznaczył ok. 4,2 mld euro na badania i rozwój oraz zgłosił ponad 4 100 patentów na całym świecie. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne, a jednocześnie fascynujące rozwiązania, dzięki którym na całym świecie technologia jest „bliżej nas”.

Więcej informacji…


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 6 lat temu.