Select Page


BREMBO: nowe centrum produkcyjne w Dąbrowie Górniczej


 

Nowa fabryka Brembo, należąca do światowego lidera w dziedzinie projektowania, tworzenia i rozwoju wysokiej klasy układów hamulcowych dla aut, motocykli i pojazdów przemysłowych, pozwoli Grupie na sprawniejsze zaopatrzanie lepszą obsługę zakładów produkcyjnych firm z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch, które są zlokalizowane w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

W oficjalnej ceremonii otwarcia fabryki w Dąbrowie Górniczej, która odbyła się w piątek, 14 października, udział wzięli Prezes Brembo Alberto Bombassei, przedstawiciele polskich i włoskich władz, oraz krajowi i zagraniczni dziennikarze.

„Z wielką przyjemnością otwieram nową fabrykę w Polsce, która w zasadniczy sposób umacnia naszą obecność w kraju, który staje się geograficznym centrum branży motoryzacyjnej w Europie. Nasza firma świętuje w tym roku 50 rocznicę swojej działalności, wspartej dodatkowo bardzo dobrymi wynikami finansowymi” – powiedział Alberto Bombassei, Prezes Brembo, „Aby jeszcze sprawniej obsługiwać naszych międzynarodowych klientów, wciąż poszukujemy nowych możliwości inwestycyjnych. Nasze zwiększone zaangażowanie w Dąbrowie Górniczej jest wyrazem uznania dla polskich potencjału w zakresie inżynierii, techniki i produkcji.”

Fabryka w Dąbrowie Górniczej wymaga inwestycji na poziomie 100 milionów euro i jest zaprojektowana, aby tworzyć w pełni zintegrowany system produkcji, od momentu dostarczenia surowców, aż do wysłanie gotowych produktów do klientów.

Inwestycje podwajają wielkość fabryki, która obecnie wynosi 90 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej, Zwiększone jest także zatrudnienie, które obecnie liczy 1200 pracowników. Fabryka liczy 39 linii montażowych i dwie odlewnie.

Nowa fabryka Brembo w Dąbrowie Górniczej została zaprojektowana i zbudowana według najnowszych wymogów dotyczących jakości, wydajności i ochrony środowiska, aby minimalizować produkcję odpadów i maksymalizować odzysk energii. Oto kilka przykładów:
Ciepło wytwarzane podczas chłodzenia pieców jest ponownie wykorzystywane do ogrzewania fabryki
Piaski z odlewni są przetwarzane poprzez skomplikowany proces „mycia”, co pozwala na odzyskanie zawartości bentonitu
System filtracji pieców jest jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie
Jakość wyprodukowanych części jest gwarantowana dzięki systemom wizyjnym, śrutownicom podzielonym na ciężar i rozmiar, oraz dzięki automatycznym kontrolom form i kolb.Brembo w Polsce

Firma Brembo posiada w Polsce dwa zakłady produkcyjne.
Pierwszy z nich został otwarty w roku 1995 w Częstochowie i produkuje hamulce do wyposażenia seryjnego pojazdów.
W 2003 roku Brembo uruchomiło drugą fabrykę w Polsce – w Dąbrowie Górniczej, która początkowo specjalizowała się w obróbce tarcz hamulcowych. W 2006 roku do zakładu została dodana odlewnia żeliwa.

Wśród firm, do których trafiają części produkowane w polskich zakładach są m.in. Audi, BMW, Daimler, Fiat, Ford, Land Rover, PSA, Volvo, Iveco oraz Schmitz Cargo Bull.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.