Select Page


CSY: inwestuje w moce produkcyjne


 

Spółka CSY S.A., część Iławskiej grupy IZNS Iława S.A. działającej w branży motoryzacyjnej, w latach 2010-2011 zainwestuje łącznie 3 mln zł w park maszynowy. Inwestycje przełożą się na zwiększenie zdolności produkcyjnych i poprawę rentowności wytwarzanych produktów. Wdrożenie projektów pozwoli spółce zwiększyć sprzedaż o kilkanaście procent rocznie.

Plan spółki rozbity jest na dwa roczne etapy. Pierwszy obejmuje inwestycje w roku 2010, które są obecnie na ukończeniu. Opiera się on na zainwestowaniu 1,4 mln zł w nowoczesne, sterowane numerycznie (CNC) tokarki i szlifierkę, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na wzrost zdolności produkcyjnych. Nowoczesne maszyny usprawnią proces produkcyjny pozwalając zmniejszyć koszty produkcji przy jednoczesnej poprawie jakości.

W 2011 roku spółka planuje zainwestować 1,6 mln zł. Kwota przeznaczona zostanie na kolejne tokarki typu CNC, dogładzarkę, przecinarkę taśmową oraz centrum frezarskie CNC. Wszystkie te inwestycje pozwolą na wprowadzenie tańszych, ulepszonych produktów i usług w zakresie działalności podstawowej oraz w dłuższym terminie umożliwią ekspansję na rynki europejskie i światowe. Spółka planuje także udostępnienie możliwości dostaw OEM.

„Koncentrujemy się na rozwoju mocy produkcyjnych i zapewnieniu naszym klientom najwyższej jakości produktów. Liczymy, że uda nam się zrealizować plan rozwoju spółki zakładający wzrost sprzedaży w tempie dwucyfrowym w 2011 roku i 2012 roku oraz długoterminowy plan dalszej ekspansji na rynki zagraniczne. Realizacja planu pozytywnie wpłynie na wyniki finansowe spółki.” – mówi Grzegorz Wrona, Prezes Zarządu CSY S.A. Spółka poszukuje również nowych rynków zbytu na swoje produkty i cały czas prowadzi rozmowy handlowe z zagranicznymi producentami.

– Nasze produkty już trafiają do wielu europejskich państw, ale prowadzimy również rozmowy na Bliskim Wschodzie, które wyglądają bardzo obiecująco. Pozwala nam to liczyć na poprawę sytuacji naszej spółki w 2011 roku – dodaje Grzegorz Wrona, Prezes Zarządu CSY S.A.


Informacje o firmie:
CSY S.A. (dawniej Iławskie Zakłady Części samochodowych) powstały 1 czerwca 2004 r. na bazie Wydziału Produkcji IZNS S.A. Spółka działa w kilku obszarach koncentrując się na działalności dla rynków pojazdów i maszyn. Produkuje szeroką gamę części i komponentów zarówno zamiennych jak i na rynek pierwotny. Oprócz tego świadczy usługi związane z obróbką metali.

Dnia 23. grudnia 2010 roku spółka zadebiutowała na rynku NewConnect. Pierwszego dnia notowań cena akcji spółki wzrosła o 108% przy obrotach przekraczających 2 mln zł. W ofercie prywatnej poprzedzającej debiut spółka pozyskała 2,26 mln zł.

Więcej na: csy.ilawa.pl


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.