Select Page


Dachser: przejmuje Transunion


 

Dachser przejmuje operatora zajmującego się spedycją lotniczą i morską – hiszpańską firmę Transunion. Przejęcie powiększy działalność dywizji Dachser Air & Sea Logistics o 15 dodatkowych lokalizacji w 5 krajach.
Podpisana umowa ma moc wsteczną i obowiązuje od 1 stycznia 2013 roku. Przychody Transunion osiągnięte w 2012 roku szacuje się  na 95 mln euro. Firma została założona w 1978 roku. Oprócz dziewięciu biur w Hiszpanii posiada swoje oddziały w Turcji, Argentynie, Peru i Meksyku. Zatrudnia 235 pracowników.

Thomas Reuter, Dachser Air & Sea Logistics
Dachser rozbudowuje swoją globalną sieć logistyczną zgodnie z założoną kilka lat temu strategią rozwoju Global 2.0.

Thomas Reuter Dachser Air and Sea

„Przejęcie sieci Transunion pozwala zaoferować naszym klientom jeszcze lepszy dostęp do rynku Ameryki Łacińskiej oraz wzmocnioną obecność w kontynentalnej części Hiszpanii i Turcji” – mówi Thomas Reuter, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics. „Cieszymy się, że udziałowcy Transunion postanowili kształtować przyszłość firmy jako integralna część Dachser” – dodaje Thomas Reuter.
Prezes Federico Camánez, który miał decydujący wpływ na międzynarodowy rozwój Transunion w ciągu ostatnich 20 lat, widzi fuzję zarówno jako wyzwanie, jak i szansę dla klientów i pracowników. Będzie on nadal odpowiedzialny za zarządzanie całą grupą, będzie podlegał bezpośrednio Thomasowi Reuterowi.
Dachser po przejęciu Azkar (krajowego lidera w segmencie transportu przesyłek drobnicowych) zaledwie miesiąc temu, a teraz Transunion (spedytora lotniczego i morskiego), ma bardzo silną pozycję w Hiszpanii. Te dwie transakcje umożliwiły operatorowi przejęcie prawie całego zakresu logistyki na Półwyspie Iberyjskim.
„Dachser i Transunion pasują do siebie nie tylko ze względu na podobieństwa w portfelach usług transportu lotniczego i morskiego. Obie są firmami rodzinnymi i mają podobny sposób myślenia” – mówi Thomas Reuter, wyjaśniając przesłanki połączenia. Firmy współpracowały ze sobą już od ponad 15 lat. Dla właścicieli Transunion najważniejsze jest zabezpieczenie funkcjonowania firmy oraz przyszłości swoich pracowników w ramach rozwijającej się, międzynarodowej sieci Dachser.

Transunion w różnych krajach:
Hiszpania: główna siedziba w Walencji, dwa oddziały w Walencji, po jednym w Barcelonie, Alicante, Murcia, Sevilla, Vigo, Madrycie i Bilbao.
Turcja: główna siedziba w Izmirze, oddziały w Stambule i Mersin.
Peru: Lima
Argentyna: Buenos Aires
Meksyk: Meksyk

W 2011 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda euro, zatrudniając 21000 pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.

Więcej informacji…


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 6 lat temu.