Select Page


DAF: silnik PACCAR MX na rynku amerykańskim


 

PACCAR, właściciel firmy DAF Trucks, latem 2010 roku wprowadzi na rynek amerykański silnik PACCAR MX, przeznaczony do montażu w samochodach ciężarowych marek Kenworth i Peterbilt. Silnik PACCAR MX zaprojektowano z myślą o zapewnieniu klientom marek Kenworth i Peterbilt na całym świecie najwyższej w branży wydajności, niezawodności i efektywności zużycia paliwa.

„Pięćdziesiąt lat projektowania silników oraz zdobywania specjalistycznej wiedzy w zakresie ich produkcji przyczyniło się do uplasowania przez PACCAR w gronie wiodących producentów silników wysokoprężnych na świecie” – powiedział Jim Cardillo, prezes PACCAR.Cardillo dodał również, że „silnik PACCAR MX zaprojektowano zgodnie z przepisami w zakresie emisji spalin w 2010 roku wprowadzonymi przez Agencję Ochrony Środowiska (ang. Environmental Protection Agency, EPA).

Silnik PACCAR MX jest dostępny w wersjach o mocy od 380 do 485 koni mechanicznych i z momentem obrotowym do 2 400 Nm. Ten zakres mocy w połączeniu z doskonałą efektywnością zużycia paliwa, wysoką niezawodnością, trwałością, niewielką masą własną oraz niskim kosztem utrzymania sprawia, że jest on idealnym wyborem zarówno w przypadku transportu długodystansowego jak i pozostałych zastosowań w branży.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 9 lat temu.