Select Page


DAF: Wszystkie silniki PACCAR GR w wersji EEV


 

Od 5 lipca 2010 r. wszystkie wersje mocy 6-cylindrowego silnika GR (220, 250, 280 i 300 KM), stosowane w pojazdach DAF serii LF45, LF55 i CF65 dostępne są dla klientów w wariantach spełniających wymagania normy emisji spalin EEV (Enhanced Environmentally friendly Vehicles). Silniki PACCAR GR uzyskały pełne certyfikacje bez konieczności montażu filtra cząstek stałych w układzie wydechowym pojazdu. Obecnie silniki zgodne z normą EEV dostępne są dla całej gamy pojazdów DAF.

Norma EEV: pojazd przyjazny dla środowiska – pozytywny wpływ na wizerunek firmy
W pojazdach EEV emisja cząstek sadzy jest o około 50% niższa niż w przypadku wartości wymaganych przez normę Euro 5, która obowiązuje od października 2009 r. Dzięki silnikom wysokoprężnym EEV firma DAF realizuje wartości emisji, które do niedawna uważano za możliwe jedynie w przypadku silników gazowych. Firma DAF jest pierwszym producentem samochodów ciężarowych, który dostarcza wszystkie oferowane pojazdy w wersjach zgodnych z normą EEV.

Norma EEV wymusza niezwykle niskie poziomy emisji cząstek stałych, aby zminimalizować ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. Oznaczenie zgodności z normą EEV umieszczone na kabinie pojazdu, to wskaźnik dbałości firmy DAF o środowisko naturalne.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.