Select Page


Daimler AG: zwiększa udział w MFTBC


 

Koncern Daimler AG podał do wiadomości zwiększenie kapitału własnego w spółce Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC) o 30 mld. jenów (271 mln. euro). Celem dodatkowych inwestycji jest wsparcie rozwoju i ekspansji firmy na rosnącym rynku samochodów użytkowych.

W ciągu ostatnich dwóch lat, MFTBC przeszedł wewnętrzną reorganizację, zmieniając jednocześnie priorytety i repozycjonujonując markę. Obecnie, jako integralna część działu samochodów ciężarowych Daimler AG, koncentruje się na rozwoju i dalszym zwiększaniu wydajności. W efekcie zwiększenia kapitału własnego, udział Daimlera w MFTBC wzrósł z 85% do 89,29%. Spółki grupy Mitsubishi utrzymały udział w MFTBC na poziomie 10,71% pozostając silnym partnerem biznesowym w Japonii na innych rynkach międzynarodowych.

MFTBC jest częścią działu samochodów ciężarowych spółki Daimler AG. Ta posiadająca swoją siedzibę w Kawasaki (Japonia) spółka projekuje, produkuje i sprzedaje szeroki asortyment samochodów ciężarowych oraz autobusów, które kupowane są w ponad 150 krajach na całym świecie. Dla działu Daimler Trucks, MFTBC stanowi jego najważniejszy filar w Azji, główny ośrodek badawczy lekkich samochodów ciężarowych oraz Centrum Badań nad napędem hybrydowym.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.