Select Page


Data System Group: Trafficinfo


 

Już niedługo polscy kierowcy będą otrzymywali na bieżąco do swoich telefonów komórkowych lub komputerów informacje o korkach drogowych i remontach oraz jak jechać, by je ominąć. Wszystko to za sprawą systemu Trafficinfo, który w 2010 roku wprowadzi na rynek firma Data System Group, będąca twórcą tego systemu. Jest to absolutna nowość na polskim rynku, znana tylko w Niemczech, Dani, czy w Czechach.

Usługa Trafficinfo skierowana jest do indywidualnych użytkowników Internetu oraz telefonów komórkowych i polega na dostarczaniu w czasie rzeczywistym informacji o korkach oraz wszelkich utrudnieniach w ruchu na polskich drogach. Usługa będzie świadczona użytkownikom na 2 sposoby, poprzez:

– jednorazowy dostęp przez telefon komórkowy – na ekranie telefonu wyświetla się mapa okolicznych dróg wraz z informacją o natężeniu ruchu i o utrudnieniach w poruszaniu. Będzie również możliwość przewijania mapy, jej powiększania oraz przeglądania aktualizowanych danych,

– dostęp abonamentowy – użytkownik otrzymuje możliwość przeglądania mapy z naniesionymi informacjami o natężeniu ruchu i utrudnieniach w ruchu na stronie www lub telefonu komórkowego. Ponadto w tej opcji istnieje możliwość wybrania określonej strefy i zamówienia powiadamiania sms o występujących utrudnieniach na wskazanym obszarze.

Projektując System Trafficinfo informatycy Data System Group brali pod uwagę nieustannie rosnącą liczbę  aut osobowych i ciężarowych w Polsce, słabą przepustowość sieci dróg i coraz częstsze oraz większe korki, nie tylko w miastach. Stworzyli aplikację ułatwiającą poruszanie się, oszczędzającą czas i paliwo podróżujących. Do tej pory w Polsce nie powstał ogólnokrajowy system monitoringu ruchu na drogach, pozwalający na ocenę natężenia ruchu w określonych porach dnia (z podziałem na dni powszednie, święta, pory roku). Trafficinfo wypełnia tę lukę.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 9 lat temu.