Select Page


Dobra widoczność dzięki częściom Bosch


9986
 

W branży transportowej bezpieczeństwo odgrywa zasadniczą rolę. Troszczą się o nie konstruktorzy pojazdów, oferując wciąż coraz bardziej zaawansowane rozwiązania techniczne, ale o dobrej widoczności powinniśmy pamiętać sami.

Żarówki Bosch Trucklight Maxlife

Żarówki Bosch Trucklight Maxlife

Na rynku dostępnych jest wiele żarówek, dlatego podczas dokonywania wyboru powinniśmy zwracać uwagę na kilka istotnych spraw. Przede wszystkim żarówka powinna mieć homologację, która jest wyznacznikiem jej jakości. W przypadku żarówek do ciężarówek istotnym parametrem jest odporność na wstrząsy. Uzyskuje się ją przez odpowiednio stabilne osadzenie żarnika oraz wykonanie blaszanej podstawy z kilku elementów. Precyzyjne osadzenie żarnika w bańce jest niezbędne, aby nadać pożądany kształt smudze światła na drodze. Te cechy posiadają żarówki 24 V Trucklight Maxlife z nowego programu żarówek firmy Bosch. Co więcej, żarówki Bosch charakteryzują się wydłużonym okresem eksploatacji. Uzyskano go poprzez zastosowanie do produkcji skrętki żarnika drutu wolframowego, poddanego procesowi optymalizacji wysokotemperaturowej. Sama skrętka jest podwójnie skręcana. Dodatkowy efekt spowolnienia zużycia żarnika uzyskano dzięki podwyższeniu ciśnienia gazu w bańce. Taka konstrukcja żarówki spełnia oczekiwania użytkowników, dając większe natężenie oświetlenia (ilość światła), przy zachowaniu wydłużonej trwałości. Żarówki programu Trucklight Maxlife o wydłużonej trwałości są dostępne do niemal wszystkich typów reflektorów spotykanych w europejskich pojazdach ciężarowych.

Wycieraczki Bosch Twin i Aerotwin

Wycieraczki Bosch Twin i Aerotwin

Dla zapewnienia dobrej widoczności, szczególnie podczas jazdy w nocy, warto stosować wycieraczki wysokiej jakości. Bosch produkuje wycieraczki od 1926 roku i przez wszystkie te lata doprowadził ich konstrukcję do perfekcji. Dobra wycieraczka powinna zapewnić skuteczność oczyszczania szyby przez co najmniej pół roku, co odpowiada wykonaniu 125 tys. cykli. Fabryczne normy firmy Bosch wymagają wykonania aż 500 tys. cykli, co odpowiada oczyszczeniu powierzchni równej 57 boiskom piłkarskim. Polecamy wycieraczki Bosch Twin. Ich pióro, w przeciwieństwie do pióra zwykłych wycieraczek, składa się z dwóch rodzajów gumy. Powierzchnia zbierająca wodę wykonana jest z twardej gumy pokrytej warstwą poślizgową redukującą tarcie. Podczas pracy wycieraczki powierzchnia ta pochyla się pod ściśle określonym kątem, co zapewnia gumowy przegub wykonany z miękkiego kauczuku. Dlatego wycieraczki typu Twin pracują równo i bezszmerowo. Dzięki dobraniu odpowiednich składników mieszanki gumowej, wycieraczka Twin jest odporna na działanie promieni UV i ozonu.

Szyna stabilizująca umieszczoną wewnątrz gumowego pióra wycieraczki zapewnia lepsze przyleganie do powierzchni szyby.

Najwyższą klasę wycieraczek reprezentują bezprzegubowe wycieraczki Aerotwin, w których wewnątrz gumy umieszczono dwie sprężyste szyny stabilizujące Evodium. Zaletą takiej konstrukcji jest wyjątkowo równomierny docisk powierzchni zbierającej do szyby. Dzięki optymalnie dobranemu rozkładowi nacisku na długości wycieraczki uzyskano również dłuższą o 30% żywotność, co gwarantuje lepszą widoczność i komfort pracy kierowcy przez długi czas.    

 

Robert Bosch części samochodowe i diagnostyka

 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.