Select Page


DPK: Najnowsza wersja oprogramowania TSI dla PKM Gliwice


 

W lutym 2011 DPK System rozpoczęło wdrożenie najnowszej wersji systemu w PKM w Gliwicach. PKM jest jednym z pierwszych klientów DPK System, pierwsza generacja systemu TSI – ewidencji, planowania, dyspozycji dobowej i rozliczeń przewozów komunikacyjnych została uruchomiona w Gliwicach ponad 10 lat temu. Przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej PKM, wyróżniające się innowacyjnością i sprawnym zarządzaniem zawsze korzystało z najlepszych i nowoczesnych rozwiązań. System TSI przez cały czas eksploatacji był aktualizowany i modyfikowany wraz z rosnącymi potrzebami PKM i kolejnymi zmianami prawa. Na przełomie roku firma DPK System podpisała z PKM umowę na mocy której dotychczasowe programy systemu zostaną wymienione na zupełnie nowe technologicznie aplikacje. Umożliwi to PKM obsługę eksploatacji pojazdów według najnowszych standardów z wykorzystaniem niedostępnych w poprzednich generacjach systemu narzędzi.

Największą poprawą jakości pracy odczują planiści, dotychczasowy Grafik Służb zostanie zastąpiony programem Optigraf z modułem Optymalizacji umożliwiającym całkowicie automatyczne długookresowe planowanie  pracy załogi – było to od zawsze marzeniem planistów. Wszystkie pozostałe moduły są również wyposażone w systemy inteligentnych podpowiedzi i automaty upraszczające pracę i zwalniające obsługę z konieczności kontrolowania i sprawdzania poprawności podejmowanych decyzji.

Prace wdrożeniowe, prowadzone przez doświadczony zespół konsultantów DPK System we współpracy z zespołem fachowców powołanym w PKM potrwają zgodnie z planem do końca sierpnia, kiedy po próbnym okresie eksploatacji nadzorowanej nastąpi uruchomienie systemu do normalnej pracy. Po tej operacji PKM znowu będzie w czołówce technologicznej – będzie użytkownikiem najnowocześniejszej w Polsce wersji oprogramowania do obsługi działu eksploatacji.

Więcej informacji o DPK System  oraz rozwiązaniach informatycznych dla transportu na stronie:  www.dpksystem.pl 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.