Select Page


DRL dla ciężarówek obowiązkowe od sierpnia 2012 roku


 

DRL dla ciężarówek obowiązkowe od sierpnia 2012 roku

Już od sierpnia samochody ciężarowe produkowane w Europie muszą być fabrycznie wyposażane w światła do jazdy dziennej (DRL). Dla tego typu aut Philips wprowadził energooszczędne rozwiązanie oświetleniowe LED Daylight MasterLife 8, w celu poprawy ich widoczności na drodze, a także zmniejszenia zużycia paliwa.
Zgodnie z dyrektywą Komisji Europejskiej od sierpnia tego roku ​​wszystkie nowe samochody ciężarowe i autobusy (ponad 33 mln. aut) muszą być wyposażone w system uruchamiania świateł do jazdy dziennej.  W ubiegłym roku obowiązkiem takim zostały już objęte wszystkie samochody osobowe i dostawcze, opuszczające linie produkcyjne. Nowe przepisy mają służyć poprawie bezpieczeństwa kierowców i innych uczestników ruchu.
Zwiększona widoczność
Stosowanie świateł do jazdy dziennej zapewnia maksymalną widoczność pojazdu na drodze. Technologia Philips LUXEON®, wykorzystana w LED MasterLife Daylight 8, to najsilniejsze diody LED emitujące białe światło o temperaturze 6000K, czyli o prawie 2000K więcej niż w przypadku lamp ksenonowych. Są one tak skonstruowane, że nie oślepiają pojazdów jadących z naprzeciwka. Dzięki temu rozwiązaniu samochody ciężarowe są znacznie lepiej zauważalne przez innych uczestników dróg, co zmniejsza ryzyko wypadków.
– Jasny strumień światła o temperaturze 6000K pozwala być widzianym nie tylko w pełnym słońcu, ale także przy ograniczonej widoczności – informuje Tarek Hamed, ekspert ds. oświetlenia samochodowego Philips Automotive. – Takie światła, dzięki funkcji przygaszania świateł pozycyjnych, mogą być użytkowane od świtu do zmierzchu – dodaje.

Zmniejszone zużycia paliwa
Pomimo emitowania silnej wiązki światła oświetlenie LED MasterLife Daylight 8 jest bardzo żywotne i energooszczędne, co ma duży wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa.
Jedna żarówka halogenowa pobiera aż 60W energii, a cały zestaw ośmiodiodowego modułu LED Philips ponad cztery razy mniej, bo tylko 14W. Dzięki temu w przypadku floty samochodów ciężarowych oszczędności w zużyciu paliwa mogą być znaczne.
Łatwy montaż
Ważną zaletą LED MasterLife Daylight 8 jest również możliwość bezproblemowej instalacji w większości użytkowanych samochodów ciężarowych. Dzięki bardzo wąskiej konstrukcji (cienka 8-punktowa linia diod) LED MasterLife Daylight 8 można zamontować na różnych frontach ciężarówek. Z kolei system montażu „na wcisk” („simple-click”) pozwala na ich zainstalowanie w niecałe dwie godziny. Dozwolona wysokość montażu to od 35 cm do 150 cm.
Ponadto moduły te posiadają homologację, są w pełni zgodnie z normą ECE R87, co świadczy o ich najlepszych parametrach. LED MasterLife Daylight 8 to nowoczesny design, gwarancja doskonałej widoczności, łatwość instalacji i korzystny stosunek ceny do jakości.

Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) jest zdywersyfikowaną firmą, skupioną na ochronie zdrowia i poprawie jakości ludzkiego życia dzięki wprowadzanym we właściwym czasie innowacjom. Philips jest światowym liderem w ochronie zdrowia, kształtowaniu stylu życia oraz oświetleniu, wykorzystującym technologie i wzornictwo do opracowywania rozwiązań odpowiadających ludzkim potrzebom – zgodne z przyrzeczeniem marki „sense and simplicity”. Philips, z centralą w Holandii, zatrudnia około 116 tysięcy pracowników w ponad 60 krajach na całym świecie. W 2009 roku sprzedaż Philips na świecie osiągnęła 23 mld euro. Philips jest światowym liderem na rynku diagnostycznego sprzętu medycznego i systemów monitorowania zdrowia pacjenta, energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych oraz produktów konsumenckich: sprzętu TV i AGD, golarek, elektroniki użytkowej oraz produktów do pielęgnacji jamy ustnej.

Dodatkowe informacje na stronach www.philips.com/newscenter lub www.pr.philips.pl.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.