Select Page


DSV Solutions: Przenosiny z Sosnowca do Czeladzi


 

DSV Solutions podpisało pięcioletnią umowę z Panattoni Park Czeladź. Firma przeniesie się do nowego magazynu w październiku 2010 roku.

Górny Śląsk i Zagłębie to najbardziej uprzemysłowiony i najgęściej zaludniony obszar Polski. Dla operatorów logistycznych oznacza to wysoki popyt zarówno na usługi łańcucha dostaw firm produkcyjnych, jak i dystrybucji do sieci detalicznych. Dodatkowo sąsiedztwo Słowacji i Czech oraz bliskość węgierskiej granicy czynią ten rejon bardzo atrakcyjnym dla firm handlowych, które lokują tu międzynarodowe centra dystrybucyjne na Europę Środkową. Z tych wszystkich względów posiadanie nowoczesnego magazynu w regionie jest dla Grupy DSV kluczowe.
Oddział DSV Solutions w regionie Śląska i Zagłębia znajdował się dotychczas w Sosnowcu. Nowy obiekt, położony w pobliskiej Czeladzi, posiada nieco większą powierzchnię magazynową, a także dogodniej zaaranżowaną część biurową i socjalną. Z nowego magazynu korzystać będzie wiele firm, jednak głównymi kontrahentami będą Kärcher, Red Bull, Barentz, Trelleborg i Vulcascot.

Zmiana lokalizacji pozwoli na kompleksową przebudowę systemu regałowego. Reorganizacja całego magazynu wysokiego składowania nie byłaby możliwa bez zakłócania bieżącej działalności – mówi Krzysztof Redkowiak, dyrektor zarządzający DSV Solutions. Dzięki dodatkowym dokom magazyn w Czeladzi stanie się również jednym z największych terminali przeładunkowych wykorzystywanych przez siostrzaną spółkę – DSV Road, zajmującą się spedycją drogową. Priorytetowym zadaniem jest dla nas rozwój drobnicy międzynarodowej i krajowej, a doskonała lokalizacja terminalu w Czeladzi bardzo nam w tym pomoże – mówi Mariusz Jaworski, dyrektor regionu Południe w DSV Road. – Skupiamy się tu na liniach drobnicowych łączących Polskę z południem Europy: Włochami i Hiszpanią, ale też sąsiednimi Czechami. Ściśle współpracujemy przy tym z innymi przedstawicielami Grupy DSV w Europie.

DSV Solutions rozpocznie działalność w nowym magazynie w październiku 2010 roku. Krzysztof Redkowiak podkreśla, że przeprowadzka w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na działalność firmy i dla klientów będzie praktycznie niezauważalna. Transfer stocku magazynowego odbędzie się w weekendy, bez zatrzymania bieżącej obsługi. W 2008 r. przenieśliśmy w Teresinie znacznie większy magazyn, nie zakłócając codziennej działalności – przypomina dyrektor zarządzający DSV Solutions. – Te doświadczenia pomogą nam przeprowadzić operację w Czeladzi jeszcze sprawniej.

Globalny transport i logistyka
Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Posiada biura i oddziały w ponad 60 krajach, zaś dzięki sieci agentów i partnerów świadczy usługi w ponad 110 państwach na całym świecie. Zatrudnia 21200 pracowników. Efektywne, kompleksowe rozwiązania DSV pozwoliły firmie osiągnąć w 2009 r. przychód wysokości 4,8 mld euro.

Więcej informacji na stronie:  www.dsv.com


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 9 lat temu.