Select Page


Eberspächer: nowa fabryka w Wilsdruff koła Drezna


 

Dzięki nowym zleceniom Eberspächer z Esslingen poszerza swoją zdolność produkcyjną – w połowie listopada rozpoczęto budowę nowej siedziby produkcyjnej w saksońskim Wilsdruff koło Drezna. Nowa fabryka jest specjalnie dostosowana do produkcji systemów oczyszczania spalin wg normy Euro 6, która od roku 2014 będzie obowiązywała wszystkie pojazdy użytkowe. Z aktualnymi zleceniami Eberspächer już dziś zapewnia sobie prowadzenie na europejskim rynku systemów oczyszczania spalin Euro 6 dla pojazdów użytkowych.

Impulsem do budowy nowej fabryki dla zleceń Euro 6, były brakujące zdolności produkcyjne – wszystkie fabryki grupy Eberspächer są już w pełni obciążone na przyszły rok. Nowa siedziba nie będzie miała wpływu na sytuację zatrudnienia w innych fabrykach.

Pod koniec roku 2011 na ok. 20.000 m2 hali  mają powstać pierwsze produkty przedseryjne. W zależności od koniunktury i sprzedaży załoga może wzrosnąć z 20-30 pracowników do ok. 300  w roku 2015.

Przy budowie nowej fabryki Eberspächer może skorzystać z Know-how, jaki zebrał przy produkcji porównywalnych systemów oczyszczania spalin w USA. Wprowadzona tam z początkiem roku nowa wytyczna emisji spalin EPA 10 sprawiła, że dopuszczalna norma dla pojazdów użytkowych została drastycznie zredukowana, co nastąpi u nas wraz z wprowadzeniem normy Euro 6. Dzięki swoim innowacyjnym i konkurencyjnym systemom dla jednoczesnej redukcji cząstek sadzy i tlenku azotu, Eberspächer mógł zapewnić sobie wiodącą pozycję na rynku także wśród producentów amerykańskich.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 9 lat temu.