Select Page


EUROPART: bliższa współpraca z Hengst


EUROPARTKopenhagen
 

Europejskie przedsiębiorstwo handlu częściami do samochodów użytkowych EUROPART oraz międzynarodowy producent filtrów Hengst Automotive postanowiły nawiązać współpracę w zakresie dystrybucji produktów na rynku europejskim. To porozumienie przewiduje włączenie od drugiego kwartału 2014 r. asortymentu filtrów firmy Hengst do samochodów użytkowych do oferty części zamiennych firmy EUROPART. Dyrektor generalny w grupie EUROPART Pierre Fleck tłumaczy: „Firma Hengst Automotive to przedsiębiorstwo z tradycjami, które od dziesięcioleci charakteryzuje się jakością oraz innowacyjnością w segmencie filtrów, a także wyróżnia się wysoką kompetencją w branży samochodów ciężarowych. Dlatego Hengst, jako wiodąca firma na europejskim rynku części zamiennych, jest dla nas idealnym partnerem do rozbudowania naszej działalności w zakresie filtrów.”

Zawarte obecnie porozumienie w zakresie partnerskiej współpracy z firmą Hengst to rezultat wprowadzonego w 2013 r. w firmie EUROPART zarządzania kategoriami produktów, które ma umożliwić osiągnięcie stopniowej harmonizacji asortymentu oraz ujednolicenia oferowanych usług w całej Europie. Commercial Director Ralf Maurer: „W ramach zarządzania kategoriami produktów analizujemy, dzięki ścisłej koordynacji działów zarządzania produktem, zakupu i dystrybucji, poszczególne segmenty produktów, biorąc pod uwagę różne kryteria, i w ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć zoptymalizowaną, zorientowaną na klienta ofertę dostępnych produktów oraz dostawców.”

Przedsiębiorstwo Hengst Automotive z siedzibą główną w Münster to uznany partner rozwojowy oraz dostawca części seryjnych w dziedzinie filtracji oraz zarządzania gospodarką olejowo-smarową w przemyśle samochodowym oraz silnikowym, a także do urządzeń przemysłowych i użytku prywatnego. Wiedza zdobyta podczas produkcji oryginalnego wyposażenia gwarantuje najwyższą jakość, również w ramach oferty części serwisowych. Jens Röttgering, wspólnik zarządzający firmą Hengst SE & Co. KG, cieszy się z pomyślnej współpracy w zakresie dystrybucji: „Firmy EUROPART i Hengst wyróżniają się trwałym wzrostem, mają mocną pozycję na rynku międzynarodowym i znają wymogi rynku dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz dobrym kontaktom w handlu oraz warsztatach – to idealne warunki owocnej współpracy.”

Po raz pierwszy w asortymencie EUROPART pojawi się filtr wertykalny IAM E510H06 D129 do modelu Mercedes Benz Actros 3 MP4. Konsekwentny dalszy rozwój produktów z grupy Energetic® sprawia, że dzięki zastosowaniu nowych ścianek działowych połączonych odkształceniowo, osiągnięto doskonałą stabilność oraz odporność na ciśnienie. Za sprawą tego nowego filtra firma Hengst umacnia jeszcze bardziej swoją wiodącą pozycję w branży technologicznej.
Ponadto obaj partnerzy zaprezentują swoje produkty w kolejnym wydaniu broszury promocyjnej EUROPART Favoriten na marzec/kwiecień 2014.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 5 lat temu.