Select Page


Fiat Industrial: ogłasza nominacje do Rady Kierowniczej Grupy


 

Fiat Industrial S.p.A. z przyjemnością ogłasza dwie nominacje do swojej Rady Kierowniczej Grupy, ze skutkiem natychmiastowym. Nominacje te uzupełnią zespół przywództwa utworzony w celu zwiększenia integracji operacyjnej Fiat Industrial S.p.A. oraz CNH Global N.V. Powołanie zespołu ogłoszono w listopadzie 2012 roku. Mianowane osoby będą podlegały bezpośrednio Richardowi Tobinowi, dyrektorowi operacyjnemu Grupy.

Lorenzo Sistino został mianowany na stanowisko prezesa marki Iveco. Pan Sistino pracuje dla spółek Fiata na różnych stanowiskach od 1987 roku. Ostatnio zajmował stanowisko dyrektora pojazdów użytkowych, był również członkiem Rady Kierowniczej Grupy reprezentującym Fiat S.p.A. Był też dyrektorem operacji handlowych i kierownikiem odpowiedzialnym za markę Fiat Professional w ramach Fiat Group Automobiles. Przed pracą na niedawno zajmowanych stanowiskach był prezesem New Holland Agriculture. Urodził się we Włoszech. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie w Turynie.

Oddone Incisa został mianowany prezesem odpowiedzialnym za usługi finansowe. Pan Incisa pracuje dla spółek Fiata na różnych stanowiskach od 1997 roku. Ostatnio piastował funkcję dyrektora operacyjnego i głównego menadżera FGA Capital. Wcześniej był dyrektorem finansowym w CNH Capital. Urodził się we Włoszech. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie w Turynie oraz studia magisterskie z zakresu zarządzania na ESCP-Europe (dawniej EAP) Paryż, Oxford i Berlin.

„Z przyjemnością witam pana Sistino i pana Incisę w Radzie Kierowniczej Grupy”, powiedział Sergio Marchionne, prezes zarządu Fiat Industrial i CNH. „To szanowani i doświadczeni liderzy, którzy wniosą ogromny wkład w przyszłość Fiat Industrial jako międzynarodowego gracza na światowym rynku dóbr inwestycyjnych”.

Rada Kierownicza Fiat Industrial

Więcej informacji…


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 6 lat temu.