Select Page


Gigant: sprzedał zakład produkcyjny we Francji


 

Gigant, jeden z wiodących europejskich producentów osi do naczep i przyczep, na przełomie roku sprzedał swój zakład produkcyjny w Ham le Moines na północy Francji. Inwestorem jest CCFM Beteiligungs GmbH z niemieckiego Dötlingen. „Po trudnych latach kryzysu zdecydowaliśmy się skoncentrować produkcję naszych osi w nowocześniejszej i większej siedzibie Dinklage, żeby móc obsługiwać naszych klientów jeszcze lepiej niż do tej pory”, wyjaśnia prezes Markus Gehle. Trudny rynek naczep sprawił, że restrukturyzacja z celem stałego obniżania kosztów stała się koniecznością. Ta strategia została wsparta atrakcyjną ofertą, jaką przedłożył inwestor CCFM dla przejęcia francuskiej produkcji i dystrybucji. Ustalono, że kupujący przejmuje produkcję osi w Ham le Moines razem ze 114 pracownikami, a wyprodukowane tam osie sprzeda pod wcześniejszą nazwą marki SAE.

Gigant produkował już osie w zakładzie Dinklage, skąd dostarczał je do sporej grupy klientów. W 2010 roku przedsiębiorstwo poszerzyło powierzchnię produkcyjną i uzupełniło ją o produkcję obudowy mostu. Wcześniej w roku 2008 Gigant wybudował i uruchomił centrum części zamiennych oraz centrum logistyczne, a w roku 2009 linię montażową osi. „Przywiązujemy dużą wagę do kontaktu z klientem oraz wysokiej jakości, zarówno jeśli chodzi o produkt jak i serwis”, wyjaśnia Markus Gehle. „Koncentracja na jednej siedzibie ułatwi nam to jeszcze bardziej.” W przyszłości przedsiębiorstwo planuje dalszą rozbudowę fabryki w Dinklage.

Gigant produkuje i sprzedaje osie dla naczep oraz przyczep. Paleta produktu sięga od lekkich osi od 5,5 do 7,0 t nacisku, aż do osi dla pojazdów przewożących duże i ciężkie ładunki oraz pojazdów niskopodwoziowych. Dla standardowych naczep Gigant oferuje szczególnie lekkie i nie wymagające częstych konserwacji osie Euro z hamulcami tarczowymi i łożyskiem kompaktowym. Z aktualnymi rozwiązaniami jak Gigant ERA, pierwszym niezależnym zawieszeniem dla naczep/przyczep, czy DualDisc, szczególnie wydajnym i lekkim hamulcem tarczowym z podwójną tarczą, zalicza się dzś do uznanych producentów osi w Europie. Do grupy Gigant oprócz Gigant Trenkamp & Gehle GmbH w Dinklage należy także Gigant UK Ltd. z dwiema siedzibami w Wielkiej Brytanii.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.