Select Page


Goodyear: Dziewięć nowych rozmiarów KMAX i FUELMAX


Opona FUELMAX S
 

Goodyear wprowadza dziewięć dodatkowych rozmiarów opon linii KMAX i FUELMAX dla pojazdów ciężarowych. W skład nowej oferty wchodzą cztery rozmiary w asortymencie opon o wydłużonych przebiegach KMAX i pięć rozmiarów w efektywnej paliwowo linii FUELMAX

Nowe rozmiary efektywnych paliwowo opon Goodyear FUELMAX będą dostępne od początku września br. Znajdą się wśród nich opony FUELMAX S o podwyższonej nośności (HL) na oś kierowaną, w rozmiarach 295/80R22.5 HL i 315/60R22.5 HL, które są doskonałym wyborem dla flot wykorzystujących ciągniki klasy Euro 6. Dwie opony FUELMAX D na oś napędową w rozmiarach 295/80R22.5 i 315/60R22.5 oraz opona do naczepy FUELMAX T w rozmiarze 385/55R22.5 uzupełniają gamę nowych opon do pojazdów ciężarowych FUELMAX o niskim oporze toczenia.

Nowa oferta to kolejny dowód na to, że rodzina opon Goodyear FUELMAX pomaga oszczędzać paliwo. Opona do naczepy FUELMAX T w rozmiarze 385/55R22.5 jest trzecim produktem w asortymencie efektywnego paliwowo ogumienia koncernu, który uzyskał najwyższą unijną ocenę A w zakresie efektywności paliwowej. Ten model oraz dwie nowe opony FUELMAX S na oś kierowaną, które osiągnęły klasę B w zakresie efektywności paliwowej, potwierdzają, że floty korzystające z linii FUELMAX mogą oszczędzać paliwo.

 

Goodyear KMAX D

 

Nowe rozmiary opon z linii Goodyear KMAX będą również dostępne we wrześniu br. Znajdą się wśród nich dwie opony KMAX na oś kierowaną: jedna w rozmiarze 385/65R22.5, a druga 315/60R22.5 HL. Spełniają one oczekiwania operatorów, którzy wymagają podwyższonej nośności na przedniej osi.

Nowością jest również opona na oś napędową KMAX D 315/60R22.5. Natomiast nowy model KMAX T 435/50R19.5 to rozmiar stosowany przez naczepy typu MEGA o największych gabarytach. Opona ta oferuje maksymalną nośność przy wysokości auta wynoszącej trzy metry. Opona nosi oznaczenie RFID, bowiem ma wbudowany mikrochip, umożliwiający identyfikację przy pomocy ręcznego skanera. Przyspiesza to serwis, zapewnia precyzyjną obsługe i odstrasza złodziei. Opona KMAX T 435/50R19.5 jest dostępna na kilku rynkach już od kilku miesięcy.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, koncern może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.

Źródło

 


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 5 lat temu.